HOŞ GELDİN!…

 

Özüm Mercan Zeren,

 

Diliyorum ki, Rabbim’den beraber  geçireceğimiz büyük kahkahalı uzun yıllarımız olur. Bir süredir ne gazetede, ne de işyerinde yokum. Yakın çevrem biliyor. Evet geçtiğimiz hafta Eşim ve ben 9 ay boyunca varlığına şükrettiğimiz kızımızı kucağımıza aldık. Rabbimizin mucizesi,  aylardır bunun için şükür ettik biz, hem de bir an bile durmadan. Dile getirdiğim gibi zor ve biraz sağlık sorunları yaşadığım bir süreç oldu. Ama şükür ki, hem de en güzelinden mucizeye kavuşarak atlattık bu süreci.

 

İnsan dostunu, arkadaşını, değer vereni, menfaatler kesildiğinde yine var olanı veya olmayanı görüyor, bende bu uzun yatış süremde gördüm ve öğrendim. Her  gün arayanını da gördüm. Hiç var olmamış gibi olanı da. Aklıma kazıdım.

 

Ve  Özüm Mercan, dedik adına. Pırıl pırıl, mis gibi, tertemiz. Elimden geldiğince en doğruları öğreticem ona,  bencil ve kibirli olmamayı, zayıfın yanında adaletli ve vicdanlı olmayı, kimsenin hakkını yememeyi fakat kimseye de hakkını yedirmemeyi, özgürlüğünden ve kişiliğinden vazgeçmemeyi yani aileye, vatanına, milletine hayırlı evlat olmayı anlatıcam. Dilerim ki; kula muhtaç olmadan, kimseye boyun eğmeden, mutlu huzurlu bir hayatı olur. Hamd olsun Alemlerin sahibine ki seni bize gönderdi. En büyük duam, Rabbim ömrünü hayırlı kılsın, seni bize  hayırlı evlat eylesin. Allah’a laik kul, habibine laik ümmet, anne babaya saygılı evlat olasın. Bu heyecanı yaşarken bile, inanın bizim meslek insanın hücrelerine kadar işliyor, heyecanıma yeniliyorum. Seçime sayılı günler kala ben, bu seçimi uzaktan izliyorum. Bir iki ay daha yokum ama kendimi motive ediyorum önümüzdeki Belediye Başkanlık seçimlerinden çok önce işimin başında olmuş olucam. Tabi evdeyken daha çok zamanım olduğu için yeni projeler ve değişimlerle dönücem. Ve bolca dinlendiğim bu uzun süreçte, işimle ilgili de düşünmeye pek bir fazla vaktim oldu. Spesifik düşüncelerimi beraber hayata geçireceğiz. Önümüzde ki hareketli günlerde.

 

Her insanın hayatında çok önem verdiği günler vardır. Benim de bu günümde yanımda olan bu özel insanlara teşekkürlerim olacak.

 

Benim kocaman ailem her zaman olduğu gibi bizimleydi.

 

Aile Konak hastanesinin başarılı doktorlarından Numan Ulay’a, geçirdiğim operasyon için ilgi ve alakası için yürekten teşekkür ediyorum. Yine hastane ortaklarından  Şahin Talus’u yürekten kutluyorum. Göstermiş olduğu ev sahipliği alkışa şayandı. Dostlarım, arkadaşlarım, Denetleme üyesi olduğum, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanım Necmi Kocaman, Başkan vekili Tuncay Yıldız,  Başiskele Belediye Başkanım Hüseyin AYAZ, yoğun temponuzda unutmadığınız için teşekkürleri sunuyorum. Muhtarlarım, Ak Parti Kadın Kolları, Bayan esnaf arkadaşlarım,   9 Ay boyunca gece gündüz demeden telefonumuzu cevapsız bırakmayan, ilgi ve alakası için, insanlığı için, hekimliği için Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Yüksel Pehlevan beyefendiye de teşekkürlerimi sunuyorum. Arayan soran herkesten Allah razı olsun. Hoş geldin hayatımıza Özüm Mercan Zeren. 

error
Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

3 + 4 =