HATAY 2. TUR’DA ERDOĞAN DEDİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turunda sandıktan çıkan isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. 14 Mayıs seçimlerinden sonra, seçim sonuçlarına öfkelenen bir kesim, depremzedelere yönelik hareket ve söylemler sarf ederek, sosyal medyada tehdit ve hakaret dolu videolar paylaşmışlardı.
OTELLERE YERLEŞTİRİLEN DEPREMZEDE VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ
Depremin ardından Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesindeki otellere yerleştirilen depremzedeler ile ilgili Büyükşehir Belediyesi, seçimin hemen ardından tahliye kararı aldı. Karar sonrası büyük bir şok yaşayan depremzedeler bu karara tepki gösterdi. Normalde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile oteller arasındaki rezervasyonun 13 Ağustos 2023 tarihine kadar sürdüğü öğrenilirken, seçim sonrası alelacele alınan karar ‘Deprem bölgesinden AK Parti’ye çıkan büyük destek sonrası Tekirdağ’daki depremzedeler cezalandırılıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi.
HATAY TERCİHİNİ ERDOĞAN’DAN YANA KULLANDI
Yapılan hakaretler sonrası depremzede vatandaşların,  Hatay’da ilk turda Kılıçdaroğlu yüzde 48.08, Erdoğan ise yüzde 48.03 oy almıştı. İkinci turda ise Erdoğan yüzde 50.14, Kılıçdaroğlu ise yüzde 49.86 oy aldı.
İlk turda çoğunluğun Kılıçdaroğlu’nu desteklediği Hatay, ikinci turda tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı.
 
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 6 = 1