HALIDERE’DE KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

 

Halıdere’de bu yıl 3.kez Kiraz Festivali Şenliği coşkusu yaşandı. Başkan Mehmet Ellibeş yaptığı konuşmada, “Umuyorum eskisi gibi Halıdere kirazı ile anılacak. Bunun önümüzdeki senelerde de devamını yaparak bu şenliği geleneksel bir hale dönüştürmek amacındayız. Koro şefimiz Emrullah Çelik ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Halıdere’de bu yıl 3.kez Kiraz Festivali Şenliği coşkusu yaşandı. Şenlikte geçtiğimiz akşam Gölcük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu muhteşem bir konser gerçekleştirdi.  Halıdere’de üçüncüsü düzenlenen Kiraz Şenliğine,Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Meclis Üyeleri, Halıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Ataman Akdeniz ve çok sayıda Halıdereli vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen şenlikte Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu  bir birinden güzel eserleri solo ve koro olarak seslendirildi.

 

HEDEF HALIDERE’DE KİRAZ ÜRETİMİNİ ARTTIRMAK

 

Gerçekleştirilen şenlikte ilk olarak Gölcük Belediyesi Konservatuarı Halk Müziği Korosu, Koro Şefi Emrullah Çelik yönetiminde sanat müziği eserleri söyledi. 10 solo, 12 koro eserin seslendirildiği şenlikte vatandaşlara da kiraz ikramında bulunuldu. Şenlikte Koro Şefi Çelik’e çiçek takdim eden Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Halıdere’de üçüncüsünü düzenlediğimiz şenliğe katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Halıderemizin geçmişte kirazı meşhurdu, bunu tekrar canlandırmak adına böyle bir festival düzenleme kararı almıştık, yıllar ne çabuk geçti, bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Umuyorum eskisi gibi Halıdere kirazı ile anılacak. Bunun önümüzdeki senelerde de devamını yaparak bu şenliği geleneksel bir hale dönüştürmek amacındayız. Koro şefimiz Emrullah Çelik ve ekibini tebrik ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler dilerim” dedi. Konser süresince Halıdereli vatandaşlar, oldukça güzel ve hareketli bir akşam geçirdi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 2