GÖLCÜK’TE 68 METRUK VE ORTA HASARLI BİNAYI YIKTI

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları da yıkmaya devam ediyor.

BUGÜNE KADAR TOPLAMDA 68 BİNA YIKILDI

Bu kapsamda; Kavaklı Mahallesi, 121.Sokak’ta bulunan, orta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayarak metruk hale gelen 2 katlı bina, Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemlerinin alınması sonrasında yıkıldı. Böylelikle bugüne kadar 68 binanın yıkımı gerçekleştirilmiş oldu.

SOSYAL RİSKLER VE KENT ESTETİĞİNİ BOZAN BİNALARI YIKIYORUZ

Yıkım çalışmasını yerinde takip eden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de yaptığı açıklamada: “Hemşehrilerimizin can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binalar ile onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan orta hasarlı binaları yıkmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; Kavaklı Mahallesi, 121.Sokak’ta bulunan, orta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayarak metruk hale gelen 2 katlı binanın yıkımını gerçekleştirdik. Böylelikle; bu kapsama giren 68 binanın yıkımını gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)