Gölcük Tersanesinden Korona iddialarına Cevap

Son günlerde sosyal medyada yer alan haberlere göre Gölcük Tersanesi’nde Korona virüs vaka sayısıyla alakalı farklı ve abartılı rakam duyulmasından sonra Türk Harb- İş Sendikası Kocaeli Şubesi yetkilileri konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren önemli açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada: “Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi yetkilileri, ‘Şu anda pozitif çıkan ve hastanede yatan bir arkadaşımız var. 3-4 kişi de evlerinde karantinadalar. Bu arkadaşlarımızın servislerinde bulunan diğer işçilerde tedbir maksatlı evlerinde izole etmiş durumdalar.

Tersane dönüşümlü çalışma sisteminde olduğu için tersane içinde ve servislerde yoğunluk olmadığından dolayı tedbir maksatlı bu tür şüpheli olan kişiler idari izinli olarak evlerinde karantinaya alınıyor. Askeri işyeri olmasından dolayı ve işlerin öneminden dolayı gerek Tersane Komutanlığı yetkilileri gerekse işyeri Hekimleri İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibatta olup tedbir alınması konusunda birlikte görüş alışı yaparak kontrol altında tutmaktadırlar.’ “ ifadelerini kullanıldı.

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

82 − 80 =

  1. Gemideki personel ve tersanedeki işçilerde pozitif vakalar vardır. Necati Çelik Devlet Hastanesine korona serisine giderek öğrenebilirsiniz.