GÖLCÜK HALKI MAZLUMUN YANINDA

Yiyecek ekmeği dahi olmayan çocuk, kadın binlerce Müslüman kardeşlerimiz kirli bir savaş nedeniyle açlıkla yüz yüze kalmış durumda. Dünya bu zulmü izlerken, Gölcük’te ki STK’lar Birliği Gölcük Belediyesi’nin ve siyasi partilerinde desteği ile Suriye Doğu Guta’ya 1100 çuval un gönderdi.

 

 

 

 

Esed rejimi tarafından Suriye Doğu Guta’da uzun bir zamandır insanlık dramı yaşanıyor. Yiyecek ekmeği dahi olmayan çocuk, kadın binlerce Müslüman kardeşlerimiz kirli bir savaş nedeniyle açlıkla yüz yüze kalmış durumda. Dünya bu zulmü izlerken, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları bölgeye yardım göndermek için kampanyalar düzenliyor. Gölcük’te de iki haftadır devam eden Gölcük Belediyesi ve Gölcük STK’lar Birliği tarafından da desteklenen kampanya neticesinde toplanan yardımlar Anıtpark’ta düzenlenen törenle bir TIR olarak Suriye Doğu Guta’ya gönderildi. Kampanya kapsamında iki tır olarak yaklaşık 1100 çuval un Doğu Guta halkına bir nebze olsa destek vermiş olacak.

 

GÖLCÜK HALKI MAZLUMUN YANINDA

Anıtpark’ta yapılan törene ise geniş katılımın olurken, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlyas Öztel, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız başta olmak üzere çok STK’ların başkan ve yöneticileri yer aldı. Kaymakam Altıntaş ve ve Başkan Ellibeş kısa birer konuşma yaparak bu kampanya kapsamında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve Türk halkının her zaman mazlumun yanında olmasının Dünya’da zulüm gören milletler için büyük önem taşıdığına değindiler. Konuşmaların ardından dualarla TIR Suriye Guta’ya uğurlandı. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

15 − 9 =