GÖLCÜK CHP’DE ADANUR ADAYLIĞINI GERİ ÇEKTİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Örgütü’nde yıllarca önemli görevler alan, Partide ve ilçemizde çok sevilen ismi Nedim Adanur, CHP Gölcük Belediye Meclis Üyesi adaylığından geri çekildi.

İlçemizin sevilen ve sayılan isimlerinden Adanur’un açıklaması;

‘KAMUOYUNA DUYURUMDUR, CHP MECLİS ÜYELİĞİ ADAYLIĞIMI GERİ ÇEKİYORUM!

Büyük özveri ile on yıldır maddi ve manevi olarak ulusal bazda milletimiz, yerel bazda ilçemiz ve ilimizde vatandaşlarımızın daha iyi bir çevre ve daha iyi imkanlarda yaşaması adına hak hukuk adalet kriterleri içerisinde iyi gününde kötü gününde, gece gündüz aralıksız olarak karşılık beklemeden halkımızın ve partimizin hizmetinde olmaya çalıştım.

Ne var ki gelinen nokta itibarıyla bana ve çevreme Belediye başkanlıkları seçimlerinde ihtiyaç olmadığını YSK ya verilen meclis üyeliği listesinde 19 sırada yer verilmesiyle anlamış bulunmaktayım.

Şunun bilinmesini isterim ki beni meclis aday adayı yapan partili veya partisiz Gölcük halkıdır. Gelinen bu noktada demek oluyor ki,  birileri benim tarafsız ve reel bilgi birikimimden rahatsız olmuş kendilerine zaman içinde rakip görmüş olacak ki böyle bir yola başvurup olacakları göze almışlardır.

Oysaki beni tüm Gölcük halkı bilir ki 38 senelik siyasi hayatımda Nedim Adanur olarak hep yerel bazda Gölcük halkı için ulusal bazda tüm vatandaşlarımızın refahı ve mutluluğu için gece gündüz maddi ve manevi mücadele içinde oldum. Halkım ve seçmenlerim adına bu kararı da aldığımın bilinmesini isterim.

Ben halkımızı yürekten seviyorum amma teşkilatları ele geçiren küçük bir gurup hep küçük kalmayı göze alarak hegemonyalarını maalesef kaybedeceklerini bildikleri halde inadına benlik arzusu içerisindeler.

Söylenecek çok şey daha olmasına karşı kısa kesip üzülerek son cümlemi de yazıyorum. Önümüzdeki Belediye Seçimlerinde Hem İlçemizde hem de Büyükşehir de CHP Belediye Başkan adaylarına kesinlikle oy vermeyeceğim verdirmeyeceğim.

Birilerinin kaybetmesi dürüstler için gereklidir. Partimin neferlerine,  arkadaş, akraba ve dostlarıma. Dolayısıyla tüm kamuoyuna duyuruyorum.

Dip not olarak bir gerçek yaşanmışlığı hatırlatmak isterim: Hz. Hüseyin’in başını kesip Cami avlusunda Yezid’in önüne attıklarında Cami cemaati sadece bu hazin olay karşısında suskun kalıp bakmakla yetinmişlerdir! Mekanları cennet olsun. Demek oluyor ki, bende Hüseyin’in yolundan gidenlerden oldum. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” Hiç bir zaman haksızlığa boyun eğmedim bundan sonra da eğmeyeceğim.

Susmayacağım. Yaşasın insanlık, yaşasın insanlık, yaşasın insanlık! Saygı ve Sevgilerimle.’

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)