Gençler sordu, Başkan Sezer cevapladı

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Atatürk Anadolu Lisesi Düşünce ve Medeniyet Kulübü öğrencileriyle, Gölcük Belediye Meclis salonunda bir araya geldi. Gençler sordu, Başkan Sezer gençlerin merak ettikleri konulardaki sorularını cevapladı.

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Atatürk Anadolu Lisesi Düşünce ve Medeniyet Kulübü öğrencileriyle,  Gölcük Belediye Meclis salonunda bir araya geldi. Düşünce ve Medeniyet Kulübü Danışman Öğretmeni Mehmet Sezgin de bu ziyarette yer alırken, Başkan Sezer gençlerin sorularını yanıtlayıp, merak duydukları konulara açıklık getirdi.

GENÇLERE AYRICALIK YAPACAĞIZ

Eğitime, gençlere ve çocuklara olan belediye desteğinin artarak devam edeceğini dile getiren Başkan Sezer, “Bizim yönetim anlayışımızın temel kavramı Adalet ve her kesime eşit davranmaktır. Ancak; bizim açımızdan çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın ve engellilerimizin ayrıcalıklı olacağını, bu kesimlere yönelik projelere öncelik göstereceğimizi seçim döneminde söyledik. Biliyoruz ki; geleceğimizi sizler oluşturacaksınız. Belki şu anda  bu sıralarda oturan sizlerin arasında kamuda çalışanlar da çıkacaktır, siyasete giren de olacaktır. Oturduğunuz bu salonda ileride belki de belediye meclis üyesi olarak oturacaksınız. Hem fikri anlamda, hem de teknik anlamda yetişmeniz açısından belediye olarak elimizden geleni yapacağımızı söyleyebilirim.” dedi.

GENÇLERLE İLGİLİ PROJELERİMİZ OLACAK

Gençlere yönelik projelerimiz olacak diyen Sezer, “Gölcük’te öğrenci olmak projemiz var. Robotik kodlama sınıfları kurma hedefimiz var. “Mesleğimi seçiyorum” projemizle ailelere desteklerimiz, katkılarımız olacak. Bir de yaşı küçük çocuklarımız açısından da, “Ailemle birlikte hayatı tanıyorum” projemiz olacak. Sorunlarınızın ne olduğunu biliyorum. Gençlerin, çocukların hayatı tanımaları önemli. Bunu yaparken de ailelerle birlikte bilinçlenmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Temel anlamda eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevidir, ancak; yerelde belediye olarak eğitime katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Rehber öğretmenlerinizle okulda yapılan çalışmayı, ailelerle ve uzmanlarla birlikte yaparak, bir adım ileriye götürmeyi hedefliyoruz.” dedi.

ÇEVRE PROJELERİYLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

“Çevre projeleriniz nelerdir?” sorusuna Başkan Sezer: “Gölcük’ün doğal güzelliklerinin korunmalıdır. Denize ve yine en fazla orman alanına sahip ilçelerden biriyiz. Bunun yanında şehir içindeki alanlarda ağaçlandırılacak ve yeşillendirilecek her alanı, biz ağaçlandırmak ve yeşillendirmek hedefinde olacağız. Milli Savunma Bakanlığı’dan devralınan alanı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle millet bahçesi yapacağız. İçinde mutlaka bir takım kültürel ve sosyal binalar olacak. Kalan geniş saha ise; yeşil alan olarak düzenlenecek. Bunun yanında 2. bir alan daha var. Burada da ağaçlandırma ve özellikle hemşehrilerimizin piknik ve hafta sonlarında vakit geçirecekleri bir alan olarak hizmete açmayı hedefliyoruz. Bunların dışında dere yataklarında, parklarda bizim ağaçlandırabileceğimiz ne kadar alan varsa tamamını ağaçlandırmayı istiyoruz.” dedi.

AVM VE SİNEMA TALEBİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Alışveriş merkezi projesiyle ilgili de gelen soruyu yanıtlayan Başkan Sezer, “Eski Sanayi Sitesi’nin olduğu alanda AVM yapmayı düşünüyoruz. Terminalin de o alandan taşınmasıyla genişleyecek alana alışveriş merkezi, kapalı pazar yeri yapmayı planlıyoruz. Seçim döneminde yaptığımız ziyaretlerde sordum, şimdi sizlere de sormak istiyorum. Gölcük’te sinema, bowling salonu olsun diyenler kimler?”

Başkan Sezer’in meclis görüşmesinde gündem varmışçasına sorduğu soruya öğrencilerin oy Birliği ile kabul oyu vermeleri üzerine de: “Hepiniz istediğine göre meclis salonunda olduğumuzu da düşünürsek ve yapılan teklif oy birliği ile kabul edilmiştir. Biz de, siz gençlerin ortak aldıkları karar doğrultusunda, sinema, bowling salonunun da içinde olduğu bir alışveriş merkezini ilçemize kazandıracağız. İçerisinde çok sayıda müze, çay bahçesi, lokantalar da barındıracak olan millet bahçesiyle, alışveriş merkezinin, hem gençlerimizin, hem de tüm hemşehrilerimizin hoş vakit geçirmesini sağlayacağını ve Gölcük’ün çekim merkezi olması açısından ilçemize büyük katkı sunacağını düşünüyoruz” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

2 + 4 =