Genç Saadet’te Görev değişimi

Kocaeli Gençliğinin başkanlığını üstelenen Latif Gökhan Durtaş, 3 yıldır yürütmekte olduğu Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini Furkan Dursun Taş’a devretti.

Geçtiğimiz hafta Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Talha Aktulum Bey’in katılımı ile İl Yönetimi ve İlçe Gençlik Kolları ile yapılan istişareler neticesinde Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Furkan Dursun Taş cumartesi günü Ankara’ya davet edilerek, Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman bey ile görüşme gerçekleştirdi.

Dün düzenlenen olağanüstü toplantıda ise İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın ve bir önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan Durtaş’ın katılımı ile görev teslimi gerçekleştirilmiş oldu.

Kayın, “Gençlik heyecanın yüksek olduğu, dostluğun ve kardeşliğin daha sıcak olduğu bir dönemdir. Böyle bir dönemde Saadet Partisi’nin Gençlik Kollarında görev almanın ve yaşanabilir Kocaeli adına çalışma yapmanın önemli olduğunu ifade etti.” Aynı zamanda kendisinin de 15 yıl önce Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı olduğunu ve bu zamanların iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu.

Durtaş, ”Biz yaklaşık 3 yıldır Kocaeli’mizde iyiliğin ve güzelliğin yayılması için mücadele ettik. Bu bir bayrak yarışıdır ve ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte Furkan başkanımız bu bayrağı daha üstlere taşıyacak mücadeleyi verecektir.” ifadelerine yer verdi.

“Siyasetin hakkın ve adaletin tesisi için etkili araç olduğunun bilincindeyiz”

Furkan Dursun Taş, “Ben öncelikle İl Teşkilat başkanım Halil Kayın ve görevi teslim aldığım Latif Gökhan Durtaş başkanıma teşekkür ediyorum. Rabbim kendilerinden, yapmış oldukları çalışmalardan razı olsun inşallah. Bizler de yönetimimiz ile birlikte elimizden geldiği kadar şehrimizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi ve gençliğimizin sorunlarının çözümünde daha aktif rol almanın mücadelesini vereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Furkan Dursun Taş kimdir ?

1994 Erzincan doğumlu olan Furkan Dursun Taş, İlkokulu Başiskele’de,  Ortaokulu İzmit Atatürk İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği’nden mezun olarak aile şirketinde yöneticilik yapmakta. Anadolu Gençlik Derneği üniversite komisyonunda birin başkanlığı yapan Taş daha sonra sırasıyla Başiskele Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 8