Eski bakan Ergün AKP’den neden istifa ettiğini açıkladı

DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, katıldığı yayında AKP’den istifa etmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı ve DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, Karar TV’de Elif Çakır, Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur’un canlı yayınına katıldı.

Yayında AKP’den istifa etmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Ergün şu sözleri kaydetti: “Biz siyasette hevesini alamamış, hevesi yarım kalmış insanlar değiliz. Siyaset yapmak için çok fazla bir kişisel sebebimiz yok. Kaldı ki bizim Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrılma sebebimiz kişisel geçimsizlik değil, karşılıklı güvensizlik. Bu güven kaybını besleyen birçok olay var. Bunun bir kısmı kamuoyu önündeki olaylar, bir kısmı kamuoyu dışındaki olaylar.

Bir gün Bakanlar Kurulu tutanağı açıklandığında, bir gün Parti Kurulu tutanakları açıklandığında kimin ne söylediği açıkça bilinecektir. Türkiye’de muhafazakar partiler genelinde kamuoyu önünde tartışma çok olağan bir şey değil. Farklı bir kültür var ve bu demokratik bir kültür değil. O gün yapılamaması bugün de yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Bugün günü geldiğinde her konuyu konuşabiliriz. Konu bazlı bakmak lazım, hangi konu gündemimize gelecekse konuşabilmemiz mümkün.”

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

30 − 20 =