Ensar vakfı’ndan İzmit belediyesine cevap

Yeniden Belediye başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığından gerçekleşen İzmit Belediyesi’nin ilk meclisinde TÜGVA ve Ensar vakıflarının protokolleri iptal edildi.

Konu ile ilgili Ensar Vakfı’ndan açıklama geldi.

Çoğunluğun CHP’de olduğu İzmit meclisinde TÜGVA ve Ensar vakfı ile yapılan işbirliği protokolleri iptal edildi. Konu ile ilgili Ensar Vakfı’ndan açıklama geldi. İşte o açıklama;

Yerel seçimlerin ardından ilk kez toplanan İzmit belediye Meclisinde, AK Parti döneminde Ensar Vakfı ile yapılan protokol iptal edilmişti. Konu ile ilgili   Ensar Vakfı bir açıklama yaptı

“Vakfımız herkese açıktır ve herhangi bir siyasi görüş ayırt etmeksizin milletimize hizmet vermektedir. Bu doğrultuda belediyelerimizle yapılan ortak çalışmalar ülkemizin her köşesinde devam ederken 2 Eylül 2019 tarihinde İzmit Belediyesi, bir önceki yönetim tarafından yapılan sözleşmeyi hiçe sayarak vakfımıza tahsis edilmiş 28 Haziran Nebi Güdük Gençlik Merkezi’ni boşaltmamız yönünde karar almıştır. Hiçbir hukuki dayanağı olmadan, zorla ve baskıyla uygulanmak istenen bu karara karşı İstanbul bölge İdare Mahkemesi’ne açılan dava lehimize sonuçlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz bu süreçte vakfımız ve vakfımızdan faydalanan gençlerimiz için yeni bir hizmet binası gösterdiği için İzmit Belediyesi’ndeki yerimizi zaten söz konusu tartışmanın yaşandığı günden bu yana kullanmıyorduk” denildi.

“TOPLUMU AYRIŞTIRMA GAYRETLERİ DEVAM ETMEKTEDİR”

İzmit Belediyesi’nin hasmane bir tutum sergilediği belirtilerek, “İzmit Belediyesi ile organik bir bağımız kalmadığı halde, konunun bu şekilde yeniden gündeme getirilmesi manidardır. Gazetelere yansıyan haberlerden üzülerek takip ediyoruz ki, seçildiği ilk günden bu yana toplumun belli bir kesimine karşı belediye başkanının hasmane tutumu ve toplumu ayrıştırma gayretleri devam etmektedir. Tek derdi ülkesine, milletine, bayrağına ve dinine bağlı bir nesil yetiştirmek için gönüllü bir şekilde faaliyetlerini sürdürmek olan vakıfımız üzerinden popülist bir yaklaşım sergilenmektedir. Bu mekanların kapılarının herkese açık olduğunu bir kez daha hatırlatarak yaşananları kamuoyunun vicdanına ve takdirine bırakıyoruz” denildi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)