ENGELLİLER GÖLCÜK’TE MUTLU

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün ilan edilişinin 43. yıldönümü dolayısıyla Anıtpark’ta program düzenlendi. Programa katılım oldukça yoğun olurken, engelliler Gölcük’te çok mutlu olduklarını vurguladılar.

Anıtpark’ta gerçekleştirilen 3 Aralık Engelliler Günü programına Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü, Lütfü Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti Belediye Başkan aday adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Engelliler Dernek Başkanı Hasan Bat, +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Rumelioğlu Abanoz, muhtarlar, engelliler ve çok sayıda vatandaşlar katılım sağladı.

ÇELENK SUNUMU YAPILDI

1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ve dernek üyelerinin Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla devam etti.

“BİZİM İÇİN HER GÜN 3 ARALIK”

Açılış konuşmasını yapan Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat; ‘’3 Aralık dünyada 103 ülkede kutlanıyor. Biz 3 Aralık’ı Gölcük’te her gün kutluyoruz. Çünkü bize her gün 3 Aralık. Çünkü engellileri bir gün hatırlayıp, 364 gün unutmak bana çok anlamsız geliyor. Ama Gölcük’te öyle bir belediyemiz var ki biz 3 Aralık’ı her gün kutluyoruz. Ben bu münasebetiyle Gölcük Belediye başkanım Mehmet Ellibeş’e ve bu konuda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

“SİZLER BİZİM İÇİN ÖZELSİNİZ”

Başkan Bat’ın konuşmasının ardından söz alan Belediye başkan yardımcısı Levent Değirmenci, şunları söyledi: ‘’Sizler bizim için özelsiniz. Ben öncelikle size belediye başkanımızın selamını iletiyorum. Özellikle Gölcük 1999 depreminden sonra en çok engellinin yaşadığı ilçe. Bu konuda Gölcük çok büyük atılım sağladı. Bizler sizin her zaman yanınızdayız. Hepinizin bu anlamlı gününü kutluyorum’ diye konuştu. Haber: Soner Gülezer

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

5 + 3 =