EKMEĞE ZAM GELİYOR!

Asgari ücret zammı, iğneden ipliğe her şeye zam olarak yansıyacak. Peki, ekmek? Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Ekmek 5 lira olduğunda asgari ücret 5 bin 500 liraydı. Personel masrafı en büyük giderimiz oldu. Zam konusunu değerlendirip bayramdan sonra uygulayacağız” dedi

Asgari ücret, yüzde 34’lük bir artışla 11 bin 402 lira oldu. Birçok işletmede personel maliyetlerinde büyük artış yaşanırken, bunun da zam olarak vatandaşlara yansıyacağı açık. Peki, halkın birinci sıradaki tükettiği ürün olan ekmeğe ne zaman zam gelecek. Gazetemize konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, artık zarar eder noktaya geldiklerini ifade ederken, “Elbette ekmeğe zam gelecek” dedi.

PERSONEL MASRAFI
Sarı, “Ekmek 5 lira olduğunda asgari ücret 5 bin 500 liraydı. Personel masrafı en büyük giderimiz oldu. Zam konusunu değerlendirip bayramdan sonra uygulayacağız. Tabii ki un fiyatlarının etkisini de hesaba katacağız” dedi. Orta halli işletmelere dahi bu zammın etkisinin 120 bin liralık bir kayıp olduğunu kaydeden Sarı, “Şimdilik artış oranı ile ilgili yorum yapmak istemiyorum. Bunu toplantılarımızda belirleyeceğiz” dedi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)