DSP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

 

Demokratik Sol Parti DSP GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR(DSP) Gölcük İlçe Başkanlığı görevini bir aydır yürüten Çağlayan Garipoğlu basın ile kahvaltı da bir araya gelip yönetimini tanıttı ve hedeflerini anlattı. Önemli açıklamalar yapan Garipoğlu DSP gümbür gümbür gelecek artık aK Parti alternatifsiz değil” dedi. 

 

 

Bu sabah gerçekleştirdiği kahvaltılı basın toplantısına DSP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tuluç, İl Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Acar Çakar, DSP Gölcük İlçe Başkanı Çağlayan Garipoğlu, Yöneticiler Serap Aydın, Dursun Ali Akbayır, Çetin Akkurt, Onur Bayraktar, Arslan Gegin, Ali Başoğlu ve partililer katılım sağladı.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ KAYNAĞI İDİ

Başkan Garipoğlu, açıklamasında, ‘Kıymetli arkadaşlarım. İlk önce  hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün burada adı ağlara yazılmış, ülkemize büyük hizmetler sunmuş önce vatan millet demiş Bir liderin oluşumunu ve liderliğini yaptığı Demokratik Sol Parti’nin Gölcük İlçe Yöneticisi oluşması sonrası tanıtmak için toplanmış bulunuyoruz. Kurucu Genel Başkanımız Rahmetli Bülent Ecevit’i saygıyla anıyoruz. Değerli arkadaşlar uzunca bir süredir Demokratik Sol Parti’nin İlçe Başkanlığı’nın ilçemizde bulunmaması büyük üzüntü kaynağıdır. Bizler vatan, millet, ülke sevdalıları olarak ilçemiz adına, ülkemiz adına insanlarımızı üretmeye, paylaşmayı ve kucaklamayı hedefleyerek yola çıkmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Görev almış ve kadrolarımızda görev alacak vatan sevdası içinde olan herkesi gönülden kucaklayacağımızı bilmenizi istiyorum. İlçe Başkanlığımızın ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

“HİÇ BİR PARTİ İLE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ”

“Yerel seçimlerde adayımızı çıkartacağız. Amacımız belediyeyi almak. En doğru isimle adayımızı çıkartacağız.  Hiç bir partiyle ittifak yapmayacağız. Bu yüzden çok çalışıyoruz. Gölcük’te iyi bir hizmet yapılmıyor. Ne yazık ki Gölcük virane bir şehre dönüşmüş durumda. Bunların iktidar olduğu dönemde Gölcük’e güzel hizmetlerin yapılmadığını düşünüyorum. Gölcük’ün en büyük problemi Gölcük halkının ilçe merkezine ve Kavaklı’ya inememesi.  Gölcük halkının Değirmendere’ye ya da İzmit’e gitmesi beni çok rahatsız ediyor. Gölcük’te çok büyük yandaşçılık var. Şu andaki mevcut iktidar Gölcük’te proje yerine yandaşçılar üretti. Bunun da Gölcük’e çok büyük eksisi var, artısı yok.”

‘RAHİP BRUNSON OLAYI ÜZÜCÜ BİR DURUM’

Rahip Brunson’un serbest bırakılması konusunu değerlendiren Başkan Garipoğlu, ‘Brunson’un serbest bırakılması, ‘Bugüne kadar oluşan Develüasyonu Brunson’a ve Amerika’ya bağladılar. Üzücü bir durum. Bu konu sonuçta Genel Başkanımızın yapacağı açıklamalardır. Papaz olayı doğru bir süreçte yürütülemedi.’

KRİZ YOK DEMEK MİLLETİN AKLI İLE OYNAMAKTIR

Ekonomik gidişat hakkında düşüncelerini ifade eden Garipoğlu, ”Ekonomik kriz esnafları çok yıprattı. Bizler esnafız. Bugün esnafların durumu gerçekten çok kötü. Türkiye’de ekonomik krizin olmadığını söylemek milletin aklıyla oynamaktır’ dedi.

‘”GÖREVİME İNANARAK TALİP OLDUM”

Gerçekleştirdikleri kahvaltılı basın toplantısında kendisini ve hedeflerini açıklayan Başkan Garipoğlu, ”Gölcük’teki diğer İlçe Başkanları gibi Gölcükümüze sessiz kalmayacağız. Bizde sen ben yoktur. Bizde biz varız.Amacımız Gölcük’te temiz siyaset yapmak, şeffaf ortam kurmak. Gölcük’te en büyük sıkıntlardan biri Gölcük’ün gençlerinin bazı çevrelerce ayırt edilmesi. Bunların önüne geçeceğiz. Gölcük’te ırkçılık kavramını bitirip, herkesi kucaklayacağız. Ben inanarak bu göreve talip oldum. Önemli olan inanmaktır. Siyaset kartopu gibidir. Önemli olan çıktığımız bu güzel yolda kim bizim gibi düşünüyorsa bizler onları Gölcük DSP İlçe binamızda misafir ederek hızla büyüme konumunda olan partimize davet ediyoruz. Rahmetli Liderimiz Bülent Ecevit’in yolunda Hakça, Eşitçe yaşama talip olduk.’

‘KİMSE BENİM MİLLİYETÇİLİĞİMİ SORGULAMASIN’

‘21.10.2018 Pazar Günü parti binamızı yetiştirirsek, Genel Başkanımız Önder Aksakal eşliğinde açılış yapmayı arzu ediyoruz. Evet, milliyetçi kökenliyim. Günümüz şartlarında artık sağ sol olayı kalmamıştır. Sözde Milliyetçilik olduğunu düşünüyorum. Eğer söz konusu vatan, millet, bayrak ise ilk olarak ben canımı seve seve veririm. Kimse de benim Milliyetçiliğimi sorgulamasın. Gereken cevabı benden fazlasıyla alır.’

EN BÜYÜK HAYALİNİ AÇIKLADI

İlçemizdeki hedefleri konusunda açıklamalarda bulunan Garipoğlu, ‘Gölcük’te en büyük hayalim sokaklarında büyüdüğümüz Gölcük halkının korkusuzca akşam saat 22.00’den sonra çarşı merkezine ve sahile inmesidir. Şu anki yönetim uğruna canımı verebileceğim Gölcük’ü viraneye ve arka sokaklara çevirdiler. DSP olarak yerel seçimlerde kısmet olursa belediye yönetimini aldığımız gün Gölcük halkını sahiliyle ve çarşısıyla buluşturacağız. Sizin aracılığınızla şu an  hazırda bulunan siyasi partilerde görev alan büyüklerimizin emekli olmaya, gençlerimizin önünü açmaya davet ediyorum. Siyasi ağabeylerimiz artık kenara çekilip, ağabeylik yapsın. Gölcük’ü yönetmeyi bizlere bıraksınlar. Gölcük’ü yönetecek çok güzel projelere sahip gençler var. Lütfen koltuklarınızı gençlere bırakın ve de koltuk ve çıkarlarınız için Gölcük’ün geleceği ile oynamayın’ dedi.

“AYRIM YAPMADAN SİYASET YAPACAĞIZ”

‘Siyasi olarak ve kendi yaşantım olarak sağcı, solcu, alevi, sünni insan ayırımı yapmadan Gölcük’ü hep beraber yönetmek kısmet olursa yerel seçimlerde belediyeyi aldığımız zaman belediye başkanlık kapısını tamamen kaldırıp, vatandaşla belediyeyi kucaklaştıracağız.’

‘SESSİZLERİN SESİ OLMAK İÇİN BU GÖREVE TALİP OLDUM’

Garipoğlu, sözlerinin sonunda, ‘Son olarak şunu söylemek isterim; DSP’ye ya da Karaoğlan’a gönül vermiş büyüklerimizi yuvalarına davet ediyorum. Bana İlçe Başkanlığı teklifi getiren Sayın İl Başkanım Halim Dedeoğlu’na ve İl Yönetimine teşekkür ederim. Beni böyle güzel göreve layık gördükleri için bizde Gölcük DSP İlçe Başkanlığı olarak onların güvenine layık olacağız. Sizden ricamız Gölcük’te yanlış gidişata dur demek için yanımızda olmanızı arzu ediyoruz. Sessizlerin sesi olmak için bu göreve talip oldum’ diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

91 − 89 =

  1. “Gölcük halkının Değirmendere’ye ya da İzmit’e gitmesi beni çok rahatsız ediyor.” sözü üzerine sayın başkan’a sormak isteriz, “Değirmendere” Gölcük ilçesi sınırları içerisinde bir bölge değil mi? Hakeza nasıl yukarıda ki köyler dahilse bu ilçeye Halıdere,Ulaşlı, Yazlık vb da dahil. Bu sözlerle mi Gölcük’ü sahiplenmeye adaylar… yakışmadı sayın başkana.