DOĞALGAZ FATURANIZI %30 DÜŞÜRMEK İSTER MİSİNİZ?

Havalar soğuk ve kombiler ve kalorifer sistemleri  son hızıyla çalışıyor. Faturalarda bu aylarda oldukça yüksek gelirken, faturalarınızı ortalama %30 düşürme imkanınız var. Peki nasıl mı haberimizi okuyunuz.

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte yanmaya başlayan kombiler ve beraberinde kullanılan kalorifer sistemlerinin bakımı çok ama çok önemli. Size anlatacağımız kombi ve sistem bakımı faturalarınızı %30 düşürmeniz mümkün. Petek Temizleme Firmasının Sahibi Bayram Taşçı bu noktada çok önemli açıklamalar yaptı ve son sistem makineler, itina ile yaptığımız petek temizliği sonrasında faturalarınız mutlaka düşecek, daha iyi ısınacaksınız” dedi.

“FATURALARINIZI DÜŞÜRÜR, KOMBİNİZİN ÖMRÜNÜ ARTTIRIR”

Kombi bakımı ve petek temizliğinin önemi hakkında bilgi veren Petek Temizleme İşletmecisi Bayram Taşçı yaptığı açıklamada, “ Kombinin ve Radyatörlerin içinde kapalı devrede dolaşan su da zamanla çamur, tortu, pislikler v.b. gibi maddeler meydana gelmektedir.Bu maddeleri temizlemek ısıtma maliyetini ve kombinin ömrünü uzatmaktadır.Sistemde dolaşan çamurlu su kombide ısıtma maliyetini de artırmaktadır. Peteklerin (radyatörlerin ) diplerinde zamanla oluşan çamurlar peteklerin kullanım alanını daraltmaktadır. Oluşan pisli su kombinin pompasına da gereksiz yere yüklenme yaparak ısınma maliyetini artırmaktadır. Bu nedenle kombi ve petek temizliği kombinizin ömrünü uzattığı kadar doğalgaz faturasınıda önemli ölçüde etkilemektedir” dedi.

“GÜVENLİ HİZMET İÇİN BİZİ TERCİH EDİN”

Her marka kombi bakımında uzman kadrosu ile hizmet verdiklerini ifade eden Taşçı, “Vaktinizin ve naktinizin sizler için oldukça değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Kombi Bakımı sektöründe yeterli bilgi birikimine sahip olmayan kişilerden uzak durun. Güvenilir bir hizmet, işinde uzman bir personel ile hızlı bir servis için bizi tercih edin istediğiniz an hizmetinizdeyiz. Size bir telefon kadar yakınız” dedi.

“PETEK TEMİZLİĞİ ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ”

Petek temizliğinin önemi hakkında bilgi veren Dede, “Petek temizliği verimli ısı elde etmeniz için yapılması gereken önemli bir iştir. Radyatörler sayesinde soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluruz. Ancak zamanla radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını fark ederiz.Petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafından sadece kombinin düzenli olarak çalış çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir.Petek temizliği ise; petek temizliği konusunda profesyonel firmalar tarafından ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği de içine alan kapsamla bir iştir. Ayrıca petek temizliği kabataslak olarak yapılmaz. Özel kimyasallar ile özen gösterilerek yapılan bir iştir” dedi.

PETEK TEMİZLİĞİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

-Kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz.

-Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlarsınız.

-Kombiye en uzak olan radyatörünüz bile daha iyi ısınır.

-Kombide doğalgaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.

-Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.

-Temizlik sırasında kullanılan petek koruyucu ilaç sayesinde peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur.

-Kalorifer petek temizlemenin faydalarından biride petek içindeki tıkanıkların açılmasını sağlar. Bazen peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor şikâyetlerinin nedeni petek tıkanmasıdır. Petek tıkanmasının nedeni, petek içinde tortuların birikmesinden kaynaklanmaktadır.

-Firmamız, petek temizleme kimyasalı sayesinde petek tıkanıklıklarının rahatlıkla açılmasını sağlar.

HER TÜRLÜ BİLGİ VE REZARVASYON İÇİN TELEFON: 0 530 736 29 41

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 58 = 65