DEV YARIŞMAYA MUHTEŞEM FİNAL

 

 

 

 

 

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Gölcük Ödül Töreni, Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde yapıldı. Büyük katılımın olduğu ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri verilirken, organizasyon katılımcılardan tam not aldı.

 

 

 

 

Türkiye genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübünün düzenlediği, Kocaeli’nde ise Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, Bilim Kültür ve Sanat Derneği ve Gebze İlim Kültür Çevre Kulübü’nün organize ettiği Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması ödül töreni yoğun bir katılımla düzenlendi. Kocaeli’nde 22.734, Gölcükte ise 5.147 kişinin katıldığı yarışmada 5 ayrı kategoride dereceye giren toplam 15 kişi ve 7 okul birincisine ödülleri verildi.

BÜTÜN DÜNYA’DA 700 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Yarışmaya konu olarak seçilen Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz isimli kitaba çalışan yarışmacılar 8 Nisan 2018 Pazar günü sınava tabi tutuldular. Sınava Türkiye ve KKTC’de 82 İlde, 3568 okul-23 bin derslikte ve internet üzerinden online olarak bütün dünyada yaklaşık 700 bin kişi başvurdu. Ayrıca 233 cezaevinde 10 bine yakın mahkûm sınava katıldı.

ÇALGAN DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kur’an-ı Kerim okunması ile başlanan programda bir konuşma yapan Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Gölcük Temsilcisi İsmail ÇALGAN,” Yarışmaya kaydolan, katılan, yarışma kitabını okuyan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü olarak, böylesine güzel, insanlığa faydalı ve oldukça da anlamlı bir proje içerisinde yer almanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca bu seneki yarışmamızda bizlere destek olan, maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen destekçilerimize teşekkürlerimizi arz ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ VERİLDİ

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları ile Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü ile ilgili tanıtım videolarının beğeni topladığı ödül gecesinde, okulların bazında Türkiye’de en çok kayıt alınan Gölcük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Gölcük Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerine Ufka Yolculuk Bilgi Kültür Yarışmaları Türkiye Koordinatörlüğünce gönderilen plaketler taktim edildi. Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübünce Gölcükte Yarışma sınavının yapıldığı 10 okulun Müdürlerine de teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra değerlendirmeler sonucunda dereceye girenlere hediyeleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

KOCAELİ ÖDÜL TÖRENİ 11 MAYIS’TA

Kocaeli genelinde girenlere 4 Mayıs 2018 Cuma akşamı 20.30’da Süleyman Demirel Kültür Merkezinde il ödülleri takdim edilecek. Kocaeli ödül gecesinde Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman konuşma yapacak. Gebze Ödül Programı ise Gebze İLKÇEV tarafından 11 Mayıs 2018 Cuma günü 19.00’da Gebze Kültür Merkezinde düzenlenecek.

 

DEV YARIŞMADA İLÇEMİZDEN DERECEYE GİREN İSİMLER

A KATEGORİSİ 1.Sİ      SUĞRA DEMIREL

A KATEGORİSİ 2.Sİ      RANA TARCAN

A KATEGORİSİ 3.SÜ    MAHMUT YILDIRIM

İLDE KATILAN  2688

B KATEGORİSİ 1.Sİ      ŞEYDANUR GÜNDOĞDU

B KATEGORİSİ 2.Sİ      ZEYNEP YENER

B KATEGORİSİ 3.SÜ    MEHMET ALİ KUŞ

İLDE KATILAN  973

C KATEGORİSİ 1.Sİ      MUHAMMED EREN ÇİNKO

C KATEGORİSİ 2.Sİ      SEMA NUR KARAKAŞ

C KATEGORİSİ 3.SÜ    SÜHEYLA YILDIRIM

İLDE KATILAN  454

D KATEGORİSİ 1.Sİ      ZEYNEP KARDAŞ

D KATEGORİSİ 2.Sİ      HÜMEYRA DEMIR

D KATEGORİSİ 3.SÜ    SEVDET ERTEM

İLDE KATILAN  824

E KATEGORİSİ 1.Sİ      HİLAL YILDIRIM

E KATEGORİSİ 2.Sİ      SALİH AYDIN

E KATEGORİSİ 3.SÜ    KAMİL EROL

İLDE KATILAN  101

G KATEGORİSİ 1.Sİ      ÂMİNE SALIM

G KATEGORİSİ 2.Sİ      ASMA EŞŞEHİD

G KATEGORİSİ 3.SÜ    RAĞAD MUHAMMED

İLDE KATILAN  97

H KATEGORİSİ 1.Sİ      HATİCE SALIM

H KATEGORİSİ 2.Sİ      BACHAR ALSSAMAN NASHAWATI

H KATEGORİSİ 3.SÜ    AMINE AL FITER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 7 = 1