DEĞİRMENDERE´DE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Sokak aralarında kurulan pazarların düzensizliğini önlemek için Gölcük Belediyesi tarafından  Yeni Mahalle’de  yapılan ve geçtiğimiz ay esnafların tezgahlarını açtığı Kapalı Pazar Yeri’nden sonra Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde yapımına başlanan Kapalı Pazar Yeri, Katlı Otopark ve Sosyal Merkez Projesi’nin inşaat yapımı tüm hızla devam ediyor.

Şehrimizin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve eksikliklerini giderebilmek için çalışmalarını sürdüren Gölcük Belediyesi, çok amaçlı olarak kullanılabilecek modern bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bir yandan altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin hayata geçtiği diğer taraftan vizyon projelerin inşa edildiği Gölcük’te bir önemli kalıcı eserin daha inşasına devam ediliyor. İnşaat çalışmalarının tüm hızla sürdüğü Mithat Gürses Cad. ve Başkomutan Caddesi’ne cepheli olarak yapılacak olan Değirmendere Kapalı Pazar Yeri, Katlı Otopark ve Sosyal Merkez İnşaatı modern mimarisi ve kapasitesi ile ilçenin en büyük alışveriş noktası olacak.

DEĞİRMENDERE´YE DEĞER KATACAK

Gölcük Belediyesi Kapalı Pazar Yeri sayılarını arttırıyor. Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yerinde çalışmalar geçtiğimiz aylarda sona ermiş ve esnaflar tezgahlarını açmıştı. Eski usul pazar geleneğini, şehir standartlarına uygun hale getirecek olan Kapalı Pazar, sosyal donatıları ile Değirmendere’ye değer katan bir merkez olacak. Yaklaşık 10 bin m2’lik bir alana sahip olan proje, kurulacak olan halk pazarı ile vatandaşların alışveriş ihtiyacına cevap verecek. Projede yer alan pazar alanı, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer günlerde ise otopark ve sosyal merkez olarak halkın kullanımına sunulacak.

GÖLCÜK´TE SOKAK ARALARINDA PAZAR KALMAYACAK

İlçeye örnek yatırımlar yapmaya devam edeceklerini ve Gölcük’te sokak arasında kurulan Pazar bırakmayacaklarını söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı açıklamada bir büyük projeyi daha Gölcük’e kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Seçim beyannamemizde vaatlerimiz içerisinde bulunan bir vaadi daha yerine getirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Çalışmaların tüm hızla devam ettiği alan içerisinde hem katlı otoparkımız, hem kapalı pazar yerimiz, hemde sosyal kültürel, sanatsal bir takım etkinliklerin yapılacağı 10 bin metrekare alandan oluşan büyük bir projeyi Gölcüğümüze kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Belediyemizin çalışma alanlarını modernleştirirken, yeni sosyal donatı alanlarını da ilçemize kazandırıyoruz. Değirmenderemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan kapalı modern pazar yeri ve katlı otoparkı Başkomutan Caddesi üzerinde şehrimize kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah Pazar yerimiz özgün mimarisi ve çok amaçlı yapısı ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verecek’’ dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

98 − = 90