CHP’Lİ İŞERİ: “ÜLKEMİZİN BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACI VAR”

 

 

 

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi  haftalık olağan toplantılarını geçtiğimiz akşam parti binasında gerçekleştirdi. Başkan İşeri yaptığı açıklamada, “Bizim bu noktada birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ülkemizin güvenliği açısından bu işi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi  haftalık olağan toplantılarını geçtiğimiz akşam parti binasında gerçekleştirdi. Başkan İşeri, toplantıda Afrin’de mücadele eden askerlerimiz için ‘’Allah yar ve yardımcıları olsun’’ dedi.

“BEKA SORUNU SÖYLEMLERİ 15 YILDA GÜNDEMİMİZE GİRDİ”

Toplantıda konuşma yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, ‘’Ülke gündemi malumunuz şu an da ordumuz Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de sınır ötesinde sınır güvenliğimiz için büyük bir mücadele veriyor. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi sınır güvenliklerimizdeki güvenliğin sağlanması konusunda ülkemizin bu konudaki haklı müdahalesinin zaten arkasında olduğumuzu ifade etmişti. Ancak burada mümkün olduğu kadar en az zaiyatla bu sınır güvenliklerimizin 930 km’yi bulan Suriye sınır güvenlik şeridimizin bir an önce oluşmasının İdlip’te olduğu gibi. Tabi bundan sonraki süreçte biliyorsunuz Fırat’ın doğusundan da Irak’a kadar olan bölgede malumunuz YPG o bölgede en çok etkin olan terör unsurlarından. Bizim bu noktada birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ülkemizin güvenliği açısından bu işi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

“ASKERİMİZİN MORALE İHTİYACI VAR”

Herhangi bir siyasi partinin başarısızlığı olarak belirtmemek gerekiyor diyen İşeri ayrıca şunları söyledi: “Neticede sınır ötesi harekatı gerçekleştiren askerlerimizin çok büyük morale ihtiyacı var. Askerlerimizin orada güvenliği sağladıktan sonra tabi ki geri dönecek. Ama şu konuyu da belirtmekte yarar var. İktidar partisinin bazı sözleri hepimiz çok incitiyor. Ülkemiz uğruna can veren mehmetçiğin siyasi parti, ırkı, mezhebi gibi durumlar hiç önemli değil. İktidarın Kemal’in askeri söylemleri bizleri çok incitti. Askerlerimiz hepimizin askeri, Mustafa Kemal’in askerleri. Bu tip sözler halkımızı da kutuplaştırır. Hakikaten Genel Başkanımız da ifade etti. Keşke bu kadar yanılan bir iktidar keşke bir kere olsa bizi dinleseydi. Eğitim politikalarından sağlık ve dış siyasetlerine kadar tüm uyarılarımız gerçekleşiyor. Ülkenin bir beka sorunu vardı. 30 Ağustos 1922’den sonra ülkenin beka sorunu diye bir şey kalmadı ve o günden bugüne kadar ben ülkenin beka sorunu diye bir şeye rastlıyordum, işitiyordum ve bir görsel basında izliyordum ama 15 yılda ülkemizde ciddi bir beka sorunu ortaya çıktı. Beka sorunu diye bunu siyasi malzeme yapanlar aslında şehitlerimize büyük bir saygısızlık olur” şeklinde konuştu.

“BİR İKTİDARIN BU KADAR ALDANMAYA HAKKI YOK”

İşeri son olarakta, “Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Kimse bu süreçte halkı ayrıştırmamalıdır. Cumhurbaşkanına bu noktada önemli görevler düşüyor. Cumhurbaşkanı ülkede vatandaşları ayrıştıracak sözlerden kaçınmalıdır.  PYD’nin başı olan Salih Müslim’i kırmızı halılarda karşılayanlar bugün Salih Müslim’i kırmızı bültenle arıyor. Bir iktidarın bu kadar aldanmaya hakkı yok. Genel Başkanımız belgeleri açıkladı ama açıklanan belgeleri ne yazık ki iktidar mensuplarınca dalgaya alındı.Uzmanlar belgeleri doğruladı, mahkeme belgeler konusunda kovuşturma kararı verdi. Bizler halkımızı bilgilendireceğiz. Bizler kimseyi kandırmıyoruz, yalan haberde yaptırtmıyoruz, olanları halka anlatmaya çalışıyoruz” dedi.Toplantıdan sonra CHP İlçe Örgütü’ne katılan Burak Ay’a rozetini CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz taktı ve hayırlı olsun dedi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)