BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI KURALAR ÇEKİLDİ

Gölcük Belediyesi tarafından Yeni Mahallede yapılan kapalı pazarda kurulacak tezgahların yerleri kura ile belirlendi. Yeni Mahallede sokak aralarında kurulan mevcut pazarda bulunan 170 tezgahın yeni yapılan kapalı Pazar yeri için esnafların yer alacağı tezgah yerlerinin belirlenmesine yönelik kura çekimi Gölcük Belediye Meclis Salonu´nda gerçekleştirildi.

4370 METREKARE ALANA SAHİP

İlçemin en kalabalık mahallelerinden biri olan Yenimahalle’de pazartesi günleri sokak aralarına kurulan Pazar hem vatandaşlar için hem de pazarcılar için oldukça zor oluyordu. Gölcük Belediyesi tarafından projesi tamamlanan ve ihale edildikten sonra çalışmaları kısa sürede bitirilen kapalı pazar yeri daha modern şartlarda hizmet sunacak. Yenimahalle Kızılırmak Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan kapalı Pazar yerinde tezgah açacak esnaflar için kura heyecanı yaşandı. Yaklaşık 4370 metrekare alanda yapılan pazar yeri, vatandaşların rahat alışveriş yapabileceği bir merkez haline gelecek.

DEĞİRMENDERE’DE KAPALI PAZAR YERİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Koordinatör Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman, Zabıta Müdürü İrfan Çavuş, Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer’in katıldığı kura çekimine kapalı Pazar yerinde çalışması belirlenen 170 esnafın tamamı katıldı. Kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş” Değerli emekçi kardeşlerim sizler kış demeden, yaz demeden, toz demeden halkımızın beklentilerine cevap vermek için pazarda alın terinin karşılığı, ekmek paralarını kazanmak için tezgâh açan kardeşlerim, hepinize sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum. Hedefimiz Gölcük’te kurulan her pazarı kapalı hale getirmek. İlk olarak kalıcı konutlar alanındaki alanı kapalı Pazar yeri haline getirdik, sonra Hisareyn’de kapalı Pazar yerini yaptık. Şimdi sizlerin bu samimi, gayret ve destekleriyle Yeni mahallede kapalı Pazar yerini açmış olacağız. Allah nasip ederse önümüzdeki pazartesi günü tezgâhlarınızı açacaksınız. Bir önemli Pazar yerimizde Değirmendere’de Cumartesi günü kurulan pazarı kapalı hala getirmek. Bunun içinde çalışmalarımız başlamış durumda. Başkomutan Caddesi üzerinde ki arsada inşaatı başlattık.

MEVCUT SANAYİ SİTESİ ALANINDA KAPALI PAZAR YERİ YAPILMASI PLANLANIYOR

Başkan Ellibeş konuşmasının devamında “En büyük hedefimiz ve hepimizin ortak beklentisi Çarşamba pazar alanını kapalı pazar yerine dönüştürmek. Onunda alt yapısını oluşturduk. Artık rahatlıkla kapalı pazar yerimiz var diyebiliyoruz. Mevcut sanayi sitesinin yenilenmesi adına 2 yıl önce bir adım attık. Hisareyn’de 100 dönüm yeri satın aldık ve yeni sanayi sitemizi oraya kurduk. Modern, çağdaş bir sanayi sitesini bitirdik ve şimdi tapularını teslim ediyoruz. Mevcut sanayi sitesinde bir proje üretilecek ve bu üretilecek proje içerisinde Çarşamba günleri kurulan Pazarın kapalı Pazar yeri olarak yapılması planlanıyor. Esnafımızın ve vatandaşımızın yeni pazar yerinde çok daha rahat alışveriş yapacağına inanıyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BAŞKAN ELLİBEŞ’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdürrezzak Tuncer’de öncelikle Bölgenin ihtiyacı olan bir konuya en kısa sürede yapımını tamamlayarak Bölge halkının hizmetine sunma başarısını gösteren, Seyyar Pazarcıların sorunlarını bilen ve çözüm için ortak hareket eden bir anlayışla Seyyar Pazarcılarımıza imkanlar sunan Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş ve ekibine teşekkür ediyorum dedi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

70 + = 78