BU SÜRÜCÜLER AKILLANMAZ!

 

 

 

Gölcük Trafik Ekipleri okulların açılmasıyla da beraber artan trafik yükünü aza indirmek için önlemleri arttırdı. Ekipler çarşı merkezde trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza kesiyor ve hatalı park yapanların araçlarını da çektiriyor. Buna rağmen sürücüler araçlarını parkın yasak olduğu noktalara park etmeye devam ediyor.

 

 

Trafik tabelalarına uymayan sürücülere af yok. Gölcük Trafik Ekipleri okulların açılmasıyla da beraber artan trafik yükünü aza indirmek için önlemleri arttırdı. Ekipler çarşı merkezde trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza kesiyor ve hatalı park yapanların araçlarını da çektiriyor.

 

CEZAYA RAĞMEN PARK ETMEYE DEVAM EDİYORLAR

Bu noktada sürücüler trafik tabelalarını önemsemezken, boş buldukları her alana araç parkediyorlar ve hal böyle olunca da trafik sıkışıklıkları yaşanıyor. Motorize trafik ekipleri ise ilçemiz caddelerinde gezerek, hatalı parka geçit vermeyip, sık sık araçlara ceza kesiyor. Buna rağmen, sürücüler bu hatalı parklara devam ederken, ceza yemekten de kurtulamıyorlar ayrıca da araçlarını yedi emin parkından alarak, park parası ödemek zorunda kalıyorlar.

 

İŞTE YANLIŞ PARKIN CEZASI

Taşıt yolu üzerinde park etmenin trafik işaretleri ile yasaklandığı yerlerde park etmenin cezası 108  TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üzerinde özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde park etmenin cezası 216 TL ( Peşin 162 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üzerinde ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında park etmenin cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üzerinde belirli kişi, kurum ve kuruluşlara ait araçlara, yönetmelikteki esaslara göre ayrılmış ve bir işaret levhası ile belirlenmiş park yerlerinde park etmenin cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üzerinde park için yer ayrılmamış veya trafik işaretleri ile belirtilmemiş alt geçit, üst geçit ve köprüler üzerinde veya bunlara on metrelik mesafe içinde park etmenin cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üzerinde geçiş üstünlüğü olan araçların giriş ve çıkışının yapıldığının belirlendiği işaret levhasından onbeş metre mesafe içinde park etmek 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır.

Park cezalarında çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir ve günlük hesaplanır. 1 günlük ücret 12 TL’dir. Araç parka girdikten sonra isterse 1 dakika dursun o ücreti ödemek zorundasınız. Daha fazla durursa gün üzerinden ödeme yapılır.

Özetle ödenecek ücret 108 TL + 80 TL + 12 TL=200 TL’dir.

Eğer tebligat elinize erken ulaşırsa, ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz sadece %25 trafik cezasında indirim gerçekleşebilir. Vakıf ücreti ve park bedelinde herhangi bir indirim olmaz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 72 = 77