BU İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ İTTİFAK DEĞİL

Lütfü Türkkan, partisinin Yalova İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, son günlerde CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerin gündemde olduğunu, bu görüşmelerin belirli bir zaman diliminde olumlu veya olumsuz neticeleneceğini dile getirdi. Türkkan şöyle devam etti:

KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRECEK

“Bu bir iş birliği görüşmesi. Yani bir ittifak değil. Onun altını çizerek söylüyorum. 24 Haziran’dan biz de ders aldık. 24 Haziran’dan çıkan sonuçları doğru değerlendirdik. Bir ittifak değil, ama bir daha altını çiziyorum, bazı bölgelerle ilgili iş birliği konusu şu anda görüşülüyor. Bunların içerisinde genelde büyükşehirler var. Büyükşehirlerin birkaçıyla sınırlı kalır bu. Bunların dışında İYİ Parti her yerde kendi adaylarıyla seçime girecek. Onu rahatlıkla söyleyebilirim.”

İTTİFAKA İHTİYAÇ YOK

Türkkan, İYİ Parti’nin yerel seçimlerle ilgili herhangi bir partinin desteğine, ittifakına ihtiyacı olmadığını ifade ederek, “81 vilayette teşkilatı olan dipdiri, en genç, vizyonu en geniş, mecliste kendini en iyi temsil eden milletvekilleri bulunan, geçmişte hiçbir bagajı olmayan yeni bir parti. Bulduğu adaylar da öyle olacak. Yalova için bulduğumuz aday da öyle olacak, göreceksiniz” diye konuştu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 33 = 43