BAŞKAN SEZER’DEN ÖNEMLİ ÇAĞRI

BAŞKAN SEZER’DEN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Türkiye genelinde yaklaşık 2 buçuk milyon orta öğrenimini tamamlamış adayların, üniversitelere giriş için ter dökeceği Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı için Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer sınav saatlerinde sessizlik çağrısında bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15 – 16 Haziran 2019 tarihlerinde 3 oturum olarak düzenlenecek sınavlarda, adayların dikkatinin dağılmaması için Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcüklülere sessizlik çağrısında bulundu. Sezer, “15 Haziran Cumartesi günü saat 10.15 – 12.30, 16 Haziran Pazar günü saat 10.15 – 13.15 ve 15.45 – 17.45 saatleri arasında sessiz olmaları konusunda herkesi uyardı.

SINAV GÜNÜ SESSİZLİK GÜNÜ

Bütün bir yıllık emeğin karşılığını alabilmek için saatlerle sınırlı bir sınavda ter dökecek adaylara başarılar dileyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Hafta sonu ilçemizde çok yoğun katılımla gerçekleştirilecek sınavlarda binlerce gencimiz geleceği için ter dökecek. Son derece zorlu bir süreçten geçecek kardeşlerimizin sınavını olumsuz etkilemeye hakkımız yok. Özellikte trafikteki gürültü kirliliğine son vermemiz çok önemli.  Biz sınav günü sessizlik günü diyoruz; tüm komşularımızı da bu hafta sonu sınav saatlerinde sessizliğe davet ediyorum. Okul yakınında ki Pazar yeri için önceden önlemimizi aldık. Değirmendere’de Cumartesi günü kurulan halk pazarı sınav saatlerinden sonra kurulacak. Zabıta ekiplerimiz bu konu da teyakkuz da olacaklar. Ben tüm hemşehrilerimden hassasiyet göstermelerini istiyorum” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

72 − = 65