BAŞKAN ALP: “CHP’Lİ KAPLAN ÜLKENİN YARISINDAN FAZLASINA HAKARET ETTİ”

 

 

 

 

 

 

Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, ilçe binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı ve CHP Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan’ın “Namuzsuzları yeneceğiz” açıklamasına sert tepki gösterdi ve ülkenin yarısından fazlasına yapılan bu siyasi edepten yoksun açıklama kabul edilemez” dedi.

 

 

 

 

Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, ilçe binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın toplantısında, dün tanık olarak dinlendiği Donanma Komutanlığına darbe girişimine ilişkin dava ile ilgili olarak; ”Türkiye darbe girişimlerine her zaman alışık ve hazırlıklıdır. Dünkü özet biz bu bayrak altında doğduk, bu bayrak altında öleceğiz” dedi.

 

“BU BAYRAK ALTINDA DOĞDUK, BAYRAK ALTINDA ÖLECEĞİZ”

Haftalık toplantıda ilk olarak Kandıra’da gerçekleştirilen davada müdahil olduklarını belirten Başkan Alp, konu hakkında açıklamada bulunarak; “Dün 15 Temmuz Darbe Girişimiyle ilgili FETÖ davasının devam ettiği Kandıra’daki davaya tanık olarak bizde katıldık. Orada o gece yaşananları, o gece neyle karşılaştık, bu bağlamda yaşadıklarımızı oradaki mahkeme heyetinin gözü önünde şeffaf bir şekilde anlattık. Sorulara maruz kaldık. O gece yaşanan olayları gerçek ve şeffaf bir şekilde cevapladı. Özellikle Hayrettin İmren’in başını çektiği ilginç sorulara maruz kaldık. Bizde dilimizin döndüğünce cevap verdik. O gece bağımsızlığımıza bir darbe girişimiydi. Nasıl ki o geceye karşı koyduysak, bağımsızlığımıza göz dikenlerde karşılarında bizi bulacak. Dünkü özet biz bu bayrak altında doğduk, bu bayrak altında öleceğiz. O geceki bizim duruşumuz her zaman devam edecek ve bizler duruşmada da bu noktada cevaplarımızı verdik” dedi.

 

“HER HALDE ORAYA PİKNİK YAPMAYA GELMEDİLER”

Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral tutuklu sanık Hayrettin İmren’in Alp’e, askerlerin nizamiyeden caddeye çıktıkları yönünde ifadesini hatırlatarak, “Tapu kadastroyu bilmiyor musun? Bu cadde askeriyeye aittir. Biz orada üssü savunduk”sözleri üzerine; ”Yola kadar çıkmalarını kendi özgür hakları olarak görüyorlar. Bunu dile getiren Hayrettin İmren’e bende ‘Sen İmar Müdürü müsün?’ şeklinde soru yönelterek cevapladım. Sonuçta ülke de bir darbe girişimi var, onlarda o kapıya silahlarıyla piknik yapmaya gelmediler. Diğer taraftan Türkiye darbe girişimlerine her zaman alışık ve hazırlıklıdır. Bizler bu millete aşığız, ne gerekirse onu da yaparız” diye konuştu.

 

“CHP’NİN NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ ALGILAYAMIYORUM”

Bugün ülkenin en önemli konusunun Akkuyu’daki Nükleer Santrali olduğunu söyleyen Başkan Alp; ”Bizler kendi enerjimizi kendimiz üretmek durumundayız. Bugünkü atılan temel ülkemizin enerji kaynağı için çok önemli. CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Türkiye’ye yatırım yapılması gerekli derken” Kılıçdaroğlu’nun Milletvekili Haluk Pekşen’in atılan adımla ilgili açıklamaları, Türkiye’ye yatırım yapmayın demek kabul edilemez bir durum. Vay CHP’nin haline. Bu ülkeye yatırım yapmayın demek, bu ülkede güvenlik zafiyeti var diyen sözünü Yüce Türk Milletine havale ediyorum. CHP’nin genel başkanının ve milletvekillerinin bu dilini hiç hoş değil. Ne yapmak istediklerini algılayamıyorum” diye belirtti.

 

KAPLAN ÜLKENİN YARISINA HAKARET ETTİ

Başkan Alp; ”CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in “Bu namussuzları indireceğiz” sözleri kendisine yakışmamıştır. Bugün partimiz iktidardır. Bugün partimiz % 50 civarı oy alıyor. Milyonlarca kişiye yapılmış büyük bir hakaret, bize karşı yapılmış siyasi edepsizliktir. Diyecek kelime bulamıyorum. Bu söz gerçekten kabul edilemez” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

64 − 63 =