BAŞİSKELE BELEDİYESİ EĞİTİMDE SINIRLARI AŞTI

Başiskele Belediyesi eğitimde sınırları aştı.!
Suriye’nin Azez ilçesinde 240 öğrencinin barınacağı yurt dualarla Başkan Hüseyin Ayaz’ında katıldığı açılış töreni ile hizmete girdi.

Başiskele’de daha önce öğrenci yurdu olarak kullanılan 62 adet konteyner sökülerek, Suriyeli öğrenciler için Haziran ayında yola çıkmıştı. 4 ay aranın ardından konteynerler Kilis, Öncüpınar Azez beldesinde çadırlarda eğitim gören çocukların eğitim yuvası oldu.

Ülkelerindeki Halep, Hama, Azez, İdlib gibi bölgelerde süren katliamlardan kaçarak, evlerini terk etmek zorunda bırakılan Suriye uyruklu vatandaşlar özelikle Hatay, Şanlıurfa ve Kilis gibi Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınır illerine sığınmaya devam ediyor. Suriyeli mülteciler için yardımlar devam ederken, son olarak Başiskele Belediyesi ile ortak bir çalışma gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı (İHH) eğitim konusunda bölgedeki büyük bir açığı kapattı.

62 KONTEYNER SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatı ile Yeniköy Merkez Mahallesi’nde daha önceleri öğrenci yurdu olarak kullanılan 62 adet konteyner, sökülerek 30 tıra yüklenerek Suriyeli çocuklar için yola çıkmıştı.Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın desteği ile Azez’e şimdi bu prefabriklerden yurt yapıldı ve çocukların eğitim konusunda büyük bir açığı kapatıldı.

AÇILIŞI AYAZ GERÇEKLEŞTİ 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz heyetle Azez’e giderek 62 konteynerden oluşan  yurdun açılışını gerçekleştirdi. Hayata geçirdikleri sınır ötesi yardımdan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Ayaz emeği geçen herkese teşekkür etti ve inşallah bu savaş son bulacak ve Suriye’ de de hayat normale dönecek”dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

78 + = 81