AYAZ: “BİZ DEVLER LİGİNDEYİZ”

Başiskele Belediyesi’ne ‘Mükemmellikte 5. Yıldız’ ödülü verildi. 7 yıldızlı kent olarak lanse edilen Başiskele’nin Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Mükemmellikte 5’inci Yıldız” ödülünü yapılan tören ile aldı.

 

Geçtiğimiz ay süreçlerle ilgili yeni bir değerlendirmeden başarı ile geçen Başiskele Belediyesi “Mükemmellikte 5. Yıldız” ödülünü Türkiye Kalite Derneği KalDer’in İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlediği 27. Kalite Kongresi’nde aldı. Mükemmellik modeli ile çalışanlarına daha iyi çalışma ortamlarının yanı sıra ilçede daha kalitede hizmet sunmaya başladıklarını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz vatandaş ve çalışan memnuniyetini en üst seviyeye taşıdıklarını belirtti.

DEĞERLENDİRMEYİ JÜRİ TARAFINDAN YAPILDI

Mükemmellik ve kalite kavramlarının sadece iş yaşamında değil yaşamın her alanında uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdüren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) bu yıl ki Kalite Kongresi’nde 27 yıllık entelektüel birikimiyle bu soruların cevaplarını aradı. En yeni yönetim modelleri, yenilikçi yaklaşımları ve uzman konuklarıyla bilgi ve paylaşımın odağı olan Kalite Kongresi, ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ teması ile İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. İş dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen ödül törenine Türkiye Kalite Derneği üyeleri, firma yetkilileri ve çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı. Ödül töreninde jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu alanlarında başarı sağlayan birçok kuruluş ve yerel yönetimlere ödülleri takdim edildi.

DAHA  GÜZEL HALE GETİRMEYİ HEDEFLİYOR

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz; önemsediği EFQM modeliyle hizmet kalitesini artırarak her noktada aynı kalitede sürekli iyileştirmelerle vatandaş memnuniyetini üst düzeylere çıkarmak, verilen hizmetleri mevcut durumdan daha iyi bir hale getirmeyi hedefliyor. Mükemmellik yolculuğuna 2011 yılında başlayan, sürekli gelişen bir kurum olan Başiskele Belediyesi; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi, EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız belgelerine sahip. Başkan Ayaz’ın hedefi Türkiye’de sadece iki belediyenin sahip olduğu Türkiye Mükemmellik Ödülünü henüz 9 yaşında olan genç bir ilçe belediyesi olarak kentine kazandırmak.

BİZLER DEVLER LİGİNDEYİZ

Türkiye Mükemmellik Ödülü EFQM Mükemmellik Modelini benimseyen ve bu belgeyi almak için 2011 yılında müracaatını yapan Başiskele Belediyesi her yıl istenen süreçleri başarı ile geçerek hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerliyor. 9 yıl önce kurulan bir belediye olarak, mükemmellik anlayışı ve kararlılığı ile çalışan Başkan Ayaz ve ekibinin Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü Başiskele halkı adına ilçesine kazandırmasına az bir süreç kaldı. Alınan bu belge belediye hizmetlerinin sürekli gelişime ve iyileştirmeye açık olduğu, vatandaş memnuniyetinin en üst düzeyde olduğunun bir göstergesi.

HEDEFİMİZ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK

2011 yılında EFQM yolcuğuna çıkmaya karar veren Başiskele Belediyesi mükemmellik modelini uygulayarak sürekli gelişim ve sürekli iyileştirme ile ilçedeki vatandaşlara prensipli ve kaliteli hizmet sunarak vizyona ulaşmayı, gelecek nesillere daha iyi bir ilçe bırakmayı, kişi bazlı değil sistemle yönetilen belediye olmayı hedefliyor. Sonuçların yıllar bazındaki farklarının görülmesine yarayan bu sistem sayesinde yeni hedefler belirleniyor, iyileştirmeler yapılıyor ve sürdürülebilir olmasıyla çalışmalar gelecek nesillere aktarılıyor.

TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜNÜ SÜRDÜRECEK

Ödülü aldıktan sonra konuşan Başkan Ayaz şu ifadelere yer verdi: “Kalite insan yaşamının her alanında var. Eskiden sadece iş alanında vardı. Başiskele belediyesi olarak yeni bir güzel Başiskele’nin kurulmasıyla mükemmellik ödülünü aldık. Bundan sonra biz olsak da olmasak da Başiskele belediyesi Türkiye mükemmellik ödülünü alacak. Bizde ödül alan arkadaşlara eşlik edeceğiz. Halkımız bize hangi görevi verirse, yapacağız. Bunu yapacak sevdamız var. Biz ödül alırken sahnede büyükşehir belediyeleriyle ödül aldık” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 4 = 1