ANLAMLI GÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

 

İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 103.yıldönümüzde anlamlı bir etkinliğe imza atarak Değirmendere Atatürk Anıtı önünde şehitlerimizin ruhuna lokma dağıttı. İlçe Başkanı Büşra Karademir kendi elleriyle lokma dağıtırken, vatandaşların ilgisi büyük oldu.

 

 

 

 

Sürdürdüğü düzeyli siyaset ve yaptığı etkinliklerle siyasete farklı bir soluk getiren İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 103.yıldönümüzde anlamlı bir etkinliğe imza atarak Değirmendere Atatürk Anıtı önünde şehitlerimizin ruhuna lokma dağıttı. İlçe Başkanı Büşra Karademir, parti yöneticileri, mahalle temsilcileri ile birlikte vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği lokma dağıtımına ilgi büyük oldu. Karademir vatandaşlara kendi elleri ile lokma dağıtırken, takdir topladı.

“İSTİKLAL RUHUNU KORUMALIYIZ”

Gazetemize yaptığı açıklamada, “Çanakkale Savaşı yalnızca Türkiye’yi değil, bir bütün olarak tüm dünyayı etkilemiştir. Dünya paylaşım savaşının yönünü değiştirmiş ve imkansız olanı gerçek kılmıştır. Çanakkale Zaferi, inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir. Çanakkale Zaferi, umudunu kaybetmiş bir milletin inançla ve cesaretle, birbirine sarıldığı takdirde nasıl düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolüdür. Zaferin 103.yıldönümünde bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu aziz toprakları, aynı şuurla sahiplenmektir. Atalarımızın, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu, Cumhuriyeti, ulusal değerleri, Çanakkale’yi, istiklal ruhunu korumak; bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur. Bu noktadan yola çıkarak bu bilinci ve ruhu yaşatacağımızı belirtir, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileriz” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 4 = 4