ALBAYRAK EYT’LİLERİ UMUTLANDIRDI!

Berat Albayrak’tan EYT Açıklaması!

Hazine ve Malye Bakanı Berat Albayrak CNN TÜRK’te yayınlanan Hakan Çelik le Hafta Sonu programına konuk oldu. Bakan Albayrak, EYT konusunda bilgi verdi.

EYT’de son dakika gelişmesi olarak Bakan ‘tan kritik bir açıklama geldi.

Milyonlarca vatandaş heyecanla beklenen EYT kanunu ile alakalı hükümet tarafından yerel seçimler öncesinde sevindirici bir haber bekliyor.

Konuya dair son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak önemli bir açıklama geldi. İşte detaylar…

Berat Albayrak, “Emeklilikle ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik sistemi ortaya koyacağız. Bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceğiz.” DAHA ÖNCE “GÜNDEMİMİZDE YOK” DEMİŞTİ Bakan Albayrak, Yaşa (EYT) konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna “EYT konusu ile ilgili bu hükümetin cevabı ortada. Çok basit yaklaşmak doğru değil. Gündemimizde yok” yanıtını vermişti

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yaptığı açıklamada şimdilik gündemlerinde olmadığını belirtmesinin ardından bugünkü açıklamada çalışmaların devam ettiğini söyledi. EYT ile ilgili düzenleme olup olmayacağı ilgili vatandaşlar için hayli önemli gelişme olarak kabul ediliyor. Emeklilikte yaşa takılanların taleplerine yönelik bir soruya Binali Yıldırım ise, “Ben bu konuda ne dedim? ‘Biraz sabırlı olun, ben takipçisi olacağım’ dedim. Yine aynı şeyi söylüyorum. Sabırlı olun” demişti.

MHP’Lİ KALAYCI’DAN EYT AÇIKLAMASI

katıldığı bir televizyon programında, “EYT, 3600 ek gösterge gibi konuları CHP, İYİ , HDP istismar etti. Belediye seçimleriyle bu sorunlar çözülecekmiş gibi gösterdiler. Bu sorunların çözümü için bizim yaptığımız teklifler var. Bunların çözümü aşama aşama, zamanla olacaktır zaten” açıklamalarında bulundu. EYT hakkında en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. EYT ile ilgili, “EYT’de Demirel bir yanlışın içine düştü. Emeklilik meselesini eleştirmek için muhalefet teşvik ediyor

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 13 = 17