“AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ”

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda, önceki akşam 104. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Ormancıoğlu, Şevket Kaba ve Mehmet Uzun, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken, AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Karayel, AK Parti Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti eski ilçe başkanları, mahalle temsilcileri, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

“BU KUTLU DAVADA BİR ZERRE OLABİLMEYİ RABBİM NASİP ETTİ”

Toplantıda ilk olarak toplantıyı yönetecek olan divan kurulu seçildi. Divan başkanlığına Kemal Yavuz, divan başkan yardımcılığına Aysel Akman, kadın kolları adına Emine Turan ve gençlik kolları adına Kemal Sarı seçildi. Divanın seçilmesinin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşımız okundu.

Toplantıda ilk sözü alan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, “Zafere ulaştığımız belediye seçimlerinden bir gün sonra başladığımız çalışmalarla Allah’ın izniyle çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık, bırakmayacağız. Tüm Gölcük’ümüze hiçbir ayrım yapmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Teşkilatımız tecrübeli ve deneyimli. Ancak bu bizi asla rehavete sokmamalı. Bugün her zamankinden çok koşma, çalışma, yeniden yollara düşme vakti. Yerel yönetimlerde hizmetler hızla devam ederken, küresel siyasette dik duruşumuza devam ediyoruz. Tüm baskılara rağmen S-400 konusunda geri adım atmadık. Barış Pınarı ve Pençe harekatlarında, sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör devleti ve terör koridoruna asla izin vermedik, bertaraf ettik. Doğu Akdeniz ve Kıbrıs açıklarına gönderdiğimiz sondaj gemileriyle mavi vatana sahip çıktık. Bölgedeki haklarımızın istismar edilmesine asla izin vermedik. Halkımızın yüksek desteğiyle Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a itici güç olduk. 14 Ağustos 2001 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan partimiz, 18 yılını başarılarla ve hizmetle geçirmiştir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada mazlumların sesi olmayı başarmış, kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Bizlere bu yoldan sapmadan bu kutlu davada bir zerre olabilmeyi Rabbim nasip etmiştir. İnşallah 2023, 2053, 2071 hedefleri doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Durmak yok yola devam, çalışmaya devam, hizmete devam” dedi.

‘BİZİM DAVAMIZ, TÜRKİYE’NİN BÜTÜNLÜĞÜ DAVASI’

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken yaptığı konuşmada, “Bizim davamız, demokrasi davasıdır. Türkiye’nin bütünlüğü davasıdır. Milleti yüceltme davasıdır. Biz Türkiye’nin istikrarını, refahını, huzurunu kendimize dava olarak belirledik. Biz kimseye benzemeyiz, farklıyız. Koltuk sevdalısı değiliz. Milletimizin derdi ve meselesi, bizim meselemizdir. Bize göre siyaset, millete hizmet etmek için milletle birlikte yapılır. Bu dava öyle büyük bir davadır ki bu davanın karşısında adınızın, şanınızın, makamınızın ve unvanınızın hiçbir önemli yoktur. Dava insanı olmak, bir şeyler kazanmaktan, birçok şeyden feragat etmek gerekir. Bizler siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata, hayatın her alanında aktif roller üstlenirken bir yandan bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiriyoruz. Kadın siyasetin nesnesi değil, öznesidir. Dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak gittiğimiz her yerde, gönülden gönüle köprüler kurarak gönülleri fethetmek sevdası ile yolumuza devam ediyoruz. Kadınların yer almadığı siyaset, kadınları dışlayan bir yönetim anlayışı, sadece kadınlar için değil bütün toplum için büyük bir eksikliktir. Kadınların omuz vermediği, sahip çıkmadığı bir demokrasi mücadelesinin başarıya ulaşması mümkün değildir. Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üstüne yeni hizmetler katacak olan yine AK Parti’dir” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TÜM MESAJLARINI GENÇ KARDEŞLERİMİZE İLETTİK”

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Karayel, “Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışma arkadaşlarımla beraber çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık. Binlerce genç kardeşimizin gönüllerini kazandık. Sadece mahalli idare seçimlerinde 2 aylık bir sürede, ilk defa oy kullanacak 1800 kardeşimizin kapılarına giderek al bayrağımızı hediye edip parti büyüklerimizin selamlarını ilettik. Mevcut olarak 5 bin genç üyemize çeşitli iletişim yolu ile ulaştık. Gölcük genelinde, genç kardeşlerimizle gönül köprüleri kurabilmek için çeşitli stant çalışmaları, kafe programları, gençlik programları organize ettik.

Gölcük’ümüze özel olan ‘Sizleri Önemsiyoruz’ projesi kapsamında yaptığımız bir anket çalışması ile gençlerin ilçemizle alakalı proje, öneri ve sorunlarını ilçe başkanımız ve belediye başkanımıza ileterek bu kardeşlerimize, başkanlarımız tarafından telefon yolu ile geri dönüş sağladık. Bu vesileyle genç kardeşlerimizi kent yönetimine dahil ettik, gönüllerini kazandık. Gölcük’ü kapsayan tüm projelerimiz devam ederken ana kadememiz tarafından yerine getirmemiz gereken bütün görevleri bitirmek için çaba sarf ettik. Tüm mahallelerimizde, gençlik teşkilatlarımızı oluşturmaya çalıştık. Lise, üniversite ve Kadın komisyonlarımızla bir araya gelerek toplantılarımızı icra ettik. Bu alandaki gençlik çalışmaları ile bir şeyler ürettik.

Ahde vefanın şiarımız olduğu bilinciyle gençlik kollarımızda önceki dönemde dava kardeşlerimize ve büyüklerimize ziyarette bulunduk. Kentimizde gençlerle ilgilenen STK’lar ile devamlı iletişim halinde bulunarak fikir alışverişi yaptık.   Hasılı, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm mesajlarını Gölcük gençlerine ilettik. Kurulduğu günden itibaren gençlere değer veren ve gençleri siyaset içerisinde sözü dinlenen bir unsur olarak gören partimizde sorgulayan, sahip çıkan ve savunan bir gençliğin inşası için çalışmaktayız. Derdimiz daha güzel yarınlara giden yolda dimdik ve kararlı bir şekilde yürüyebilmektir.

Siz saygıdeğer büyüklerimizin huzurunda söz veriyoruz ki biz reisimizin yürüdüğü yoldan dönenlerden asla olmayacağız” dedi.

‘YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

AK Parti Kocaeli Milletvekillerinin mesajlarının okunmasının ardından parti çalışmalarının yer aldığı bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sonrasında konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Genişletilmiş 104. Danışma Meclis Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. 31 Mart tarihinden sonra biliyorsunuz gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya başladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadelesine, gayretine, biz de burada yerelde bir şeyler yaparak, doğru işler yaparak destek olmaya çalışıyor ve gayret ediyoruz. Bu yolda Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kocaeli için seçim döneminde de dile getirdiğimiz gibi akademisyen kimliği ile büyük bir kazanç olan Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’la birlikte Sayın İl Başkanımız ve İlçe Başkanımızla birlikte uyum içerisinde çalışıyor ve gayret ediyoruz. Bugün ülkemizin yurt dışından yapılan pek çok müdahaleye, ülkemize yönelik olarak yapılan saldırılara rağmen Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu var. Dünya düşman olsa bile Allah bizle beraber. Devlette devamlılık esastır. Sayın İl Başkanımız bu ilçeye 41 sene hizmet etti. Kendisine 41 kere maşallah diyorum. Biz de kendisinin başladığı ve Gölcük’ün bugününe kazandırmış olduğu eserleri tamamlamaya, devam ettirmeye gayret ediyoruz. Şimdi de il başkanı olması hasebiyle işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Şimdi burada tek tek şunları yaptık diye saymayacağım. Ama Allah şahittir, gecemizi gündüzümüze katarak elimizden gelen azami gayreti gösterdiğimizi biliyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlattığı gönül belediyeciliğini Gölcük’te gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Biz de hemşerilerimizin gönüllerini kazanabilmek için sabahtan akşama kadar çalışıyoruz, gayret ediyoruz. İlk günden itibaren sen ben yok, Gölcük var dedik ve yapmış olduğumuz her işte, liyakatli bir ekiple istişareyi düstur edinerek, adaleti amaç edinerek çalışıyoruz. Sizlerin gayretiyle, Allah’ın izniyle yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’tan bu yana 9 ay bile olmadı. Ama sevgili AK Ailem, bu ortamı çok özledim, sizleri çok seviyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

“BİZİM DAVAMIZ KADİM BİR MEDENİYET DAVASIDIR”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptığı konuşmada, “İl Başkanımız, görevine başladığından bu yana danışma toplantılarımızın formatına dair bizden farklı bir çalışma usulü istiyor. Biz de ona uymaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz her gün acayip şeyler oluyor. Gerek yerel gündemde, gerek ulusal gündemde, gerek uluslararası gündemde hakikaten alışkın olmadığımız, şaşırdığımız, dünya gündemini sarsan şeylere şahitlik ediyoruz. Biliyorsunuz son dönemde Doğu Akdeniz’de muhteşem şeyler olmaya başladı. Arap Baharı’nı niye başlattılar? O bölgeye demokrasi getireceklerdi, diktatörleri indireceklerdi. Irak’ta da aynı teraneyi anlatmışlardı, oraya da demokrasi gelmedi. Irak’a, Libya’ya, Yemen’e, Suriye’ye gelmedi, gelmeyecek de. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız, çok güzel bir şekilde ifade etti: Çocukların kanları yerine orada petrol aksaydı hemen gider nezaret ederler, gereğini yaparlardı. Çünkü onlar aç kurtlar gibiler. Petrol kokusunu aldıklarında yapacakları her şeyi bir kenara koyup bütün ideallerini, insan haklarına, adalete, barışa, kardeşliğe dair her ne söylemişlerse hepsini bir bir unutur, petrolün peşine giderler. Oradaki insanların kanlarını en ufak bir vicdan sızlamadan akıtırlar. Bunu tarih boyunca hep yaptılar. Bizler tarih boyunca bu medeniyetin evlatları olarak tam tersini yaptık. Gittiğimiz topraklara barış gitti, kardeşlik gitti, huzur gitti. Bizim davamız, sadece kuru bir particilik davası değildir. Bizim davamız, kadim bir medeniyet davasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ derken anlattığı, aslında bir medeniyet davasıdır. Bugün, yine aynı şekilde söylediği göç hususunda altını çize çize söylediği, gözüne soktuğu hususlar buydu. Bizler yıllarca bu medeniyetin temsilciliğini yaptık” dedi.

‘GÖLCÜK’TE 331 PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ’

Başkan Büyükakın sözlerinin devamında, “Belediye başkanlığı yaparken bizim derdimiz sadece belediye hizmetleri yapmak olamaz. Bir büyük medeniyet davasına hizmet etme şuuru ile bu işleri yapıyoruz. Bizim için nihai makam Rabbimizin makamıdır. Tek hesap vereceğimiz makam, O’nundur. O’nun makamının rızasına giden yol ise milletimizin gönlüne girmekten geçiyor. Milletin gönlüne girme davamız dışında bir davamız yok. Allah’ın izniyle tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz 15 yıl bu şehre hizmeti dokunmuş başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, bu ilçeye 3 dönem hizmet veren değerli başkanıma teşekkür ediyorum. 2004 ile 2019 yılları arasında Gölcük sınırları içerisinde, 333 milyon 548 bin lira harcama yapılarak tam 331 proje hayata geçirilmiş. Eskiden hükümetlerin yapamadığı işleri, şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın tasarladığı yeni belediye modeli ile belediyeler yapar oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu modelin öncüsüydü. Diğer büyükşehir belediyelerine de büyük örnek olduk. İstanbul ve Kocaeli’deki başarı da diğer 30 büyükşehirin de il sınırları içerisinde büyükşehir olmasına vesile oldu. Kocaeli’nin başarısının mimarı, bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür göndermek, boynumuzun borcudur. Sayın İl Başkanımıza, geçtiğimiz üç dönemde Gölcük’te yaptığı hizmetleri için teşekkür ediyorum. Sizler bizim sahadaki konuşan dilimiz, gören gözlerimizsiniz. Gölcük’te 347 kilometre içme suyu hattı yapıldı. Tamamlanan kanalizasyon hattı 139 km, yağmur suyu 47 km, 18 tane içme suyu ile ilgili çalışma yapıldı. Sadece bunlar bile eski tas eski hamam gidilseydi yapılması imkansız olacaktı. Gölcük Belediyemizle son derece uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmalarına destek veriyoruz. 200 kamyon asfaltı kendilerine verdik, onlar da serdi. Yine Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde çalışmalar son hızla devam ediyor. Ocak sonu ya da Şubat ayı başında çalışmaları bitirir, sizlere hizmete açarız. Geçtiğimiz toplantıda arkadaşlarımız, toplu taşıma hizmetinden şikayet etmişler. Onlar bizzat takip edildi. Bir şikayetiniz varsa, binmiş olduğunuz minibüsün numarasını, plakasını ve saatini 153’e iletin. Biz gereğini yapıyoruz. Toplu taşımanın tamamını yeniden yapılandıracağız. Orada da sona yaklaşmak üzereyiz. Gölcük köylerinde yol sorunlarıyla ilgili şikayetler vardı, o sorunlar çözülmüş. Sizin dedikleriniz bizim için vesikadır. Sokak köpekleriyle ilgili eleştiriler var. Bu ciddi bir sorun. İnşallah Ali kardeşimle bu sorunu bir çözüme kavuşturacağız. Hepinize, toplantımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

“DOĞRU BİR TANEDİR”

Toplantının son konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bugün 17 Aralık. Mutlaka bir şeyler hatırlatıyor bizlere. Öncelikle bundan 3 yıl önce, 17 Aralık 2016’da Kayseri’de bir askeri otobüsümüze bombalı saldırı olmuş ve 2’si Kocaeli’den olmak üzere 14 şehidimiz vardı. Bunun yıldönümü. Hepsinin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun. 2013’te FETÖ, yargı aracılığıyla bir darbe girişiminde bulunmuştu. O hainler, Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kumpas kurmuşlardı. Hedefleri Recep Tayyip Erdoğan’dı. Ülkemizin dibine dinamit koymaktı. Bir ve beraber yaşadığımız bu coğrafyada bir ve beraber yaşadığımız bu ülkenin bölünmesiydi. Maalesef bu ülke, bu günleri yaşadı. 25 Aralık’ta da ikinci aşamasını yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla, milletimizin feraseti ile bu saldırılara karşı hamleler başladı. Ama muhalefetin tavrı da maalesef yadırganacak düzeydeydi. Hükümetimiz önlemler alıyor, dershanelerle ilgili kararları uygulamaya çalışıyordu. Bunun ötesinde yazılı ve görsel medyaları ile ilgili kovuşturmalar başlıyordu. Ama muhalefet, elinizde deliller var mı diyordu. O günü unutursak bugün gerçekçi adımlar atamayız. Biz buna terör örgütü dedikçe bunlar ne diyordu? Sizin elinizde belge mi var diyorlardı. Aslında bugün onların anlayışı aynı. Yine onlarla kol kolalar. Yakın tarihte, FETÖ kumpası ile Sayın Kılıçdaroğlu, bir kasetle genel başkan oldu. Daha yakın 3 hafta önce de aynı senaryonun başka versiyonunu öne sürmek istediler. Muharrem İnce, Külliye’de Cumhurbaşkanı ile görüştü mü, görüşmedi mi? Bir kumpas da hazırlanıyor aslında. Kumpasın merkezi de CHP Genel Merkezi. Ne hikmetse Külliye ile bir şekilde bir bağlantı kurmaya çalıştılar. Rabbim onların bu yanlış uygulamalarına izin vermedi. Doğru bir tanedir. Ne olduysa bir anda bu hesaplaşmalar kesildi. Muharrem İnce de sözlerinin arkasında durmadı, genel merkez de konuyu kapattı. İşte neden birlik ve beraberlik içinde olmalıyız, en somut örneklerden biri bu” dedi.

‘YENİDEN YAPILANMA SÜRECİNDEYİZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Ellibeş, “Gelecekle ilgili hayallerimiz bitmedi. Daha yapacak çok işimiz var. Bu anlayış ile yeniden yapılanma süreci içindeyiz. Kongre takvimi de bizim için önemli bir fırsat. Sayın Cumhurbaşkanımız, birlik, beraberlik ve kardeşlikle yeniden yola koyulma vakti demişti. Kocaeli genelinde delegelerimizi seçtik. Geniş bir istişare içerisinde kararımızı verdik. Tüm kademelerimizle yapılan istişareler sonucunda çıkan listeleri delege olarak belirledik. Bu konunda AK Parti teşkilatları her zaman olduğu gibi bugün de aynı hassasiyeti göstermekte. Bugün de burada bu toplantıyı güzel bir katılımla yapıyoruz. Şimdi sıra ilçe kongrelerimizde. İnşallah yine ilçe kongrelerimizi de birlik ve beraberlik içerisinde kongrelerimizi tamamlayacağız. Diyoruz ya kongre süreci, bizim için yenilenme sürecidir. İsimler üzerinde bir hesabımız yok. Önemli olan, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, 2023 ve 2053 hedeflerine emin adımlarla yürüdüğümüz bu süreçte en büyük desteği, her zaman olduğu gibi Kocaeli’den ve Gölcük’ten vermektir. Bizim önceliğimiz bu. Bu yoldan yürümeye devam edeceğim. 7 aylık bir süreçten bu yana il başkanınızım. İyi günleri, kötü günleri yaşadık. Bu süreç içerisinde çok şükür böyle güzel bir aile ile yoluma devam ediyorum. Gerçekten teşkilatımız diri, dinamik, istekli. Hani birileri parti kuruyoruz diyor ya, hiç önemli değil; kursunlar. Bizim için önemli olan sizin ve bizim birlikteliğimiz. Onların ne yaptığı değil, bizim ne yaptığımız önemli. Kendimizden eminiz. Liderimizin arkasında, emin adımlarla ülkemizin 2023, 2053 hedeflerine doğru yürüyoruz. Abdestimizden şüphemiz yok. Hedeflerimize birlikte yürüyeceğiz. Ben bu heyecanı sizlerden aldım ve almaya da devam ediyorum. Muhalefet hala düşünsün. Formül çok basit, anahtarı da bizde” dedi.

     

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

49 − 44 =