AK Parti’de görevden alınacak isimler! “Erdoğan ‘bay bay’ diyecek” dedi, tek tek saydı!

AK Parti’de 31 Mart’taki yerel seçimlerde alınan başarısız sonuçların faturası kesiliyor. “Bayramdan sonra AK Parti’de bir Erdoğan operasyonu olacak” diyen gazeteci Fatih Portakal, isimleri de tek tek açıkladı. Bazı Bakanların, Genel Başkan Yardımcılarının ve il başkanlarının görevden alınacağını söyleyen Portakal, “‘Bay bay’ diyecekmiş Erdoğan” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinin ardından iki haftalık bir süre geçerken, AK Parti’de seçimin faturasının kimlere kesileceği merak ediliyor. CHP’nin yıllar sonra ilk kez gerisinde kalarak ikinci parti konumuna düşen AK Parti’de başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok kentte alınan ağır yenilginin sorumlusu olarak bazı isimlerin görevden alınacağı konuşuluyor.

AK PARTİ’DE KİMLER GÖREVDEN ALINACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarının ardından bazı bakanları, genel başkan yardımcılarını ve il başkanlarını görevden alacağı iddia edildi.

FATİH PORTAKAL: “ERDOĞAN OPERASYONU OLACAK”

“Bayramdan sonra AK Parti’de bir Erdoğan operasyonu olacak.” diyen gazeteci Fatih Portakal, 3-4 bakanın görevden alınacağını iddia etti ve görevden alınacak il başkanları için isim verdi. Portakal’ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le ilgili kesin cümleler kurması da dikkat çekti.

Seçim sonuçlarını Cumhur İttifakı açısından ‘hezimet’ olarak yorumlayan Portakal, şu ifadeleri kullandı;

“3-4 BAKAN GİDİCİ! MEHMET ŞİMŞEK…”

“Kulağıma gelen bilgiler şu: 3-4 bakan gidici. 3-4 bakan gidecek ama hangi bakanlar olduğunu öğrenemedim.

Mehmet Şimşek yok aralarında onu söyleyeyim. Bu seçim kaybettiren bakanlar olabilir. İşte Aile Bakanı vardı, kendi kentinde başarılı olamadı.

TEK TEK SAYDI

Adalet Bakanı olabilir. Kastamonu’da Tarım ve Ormancılık Bakanı vardı o olabilir. Ama ben sadece 3-4 bakan ismi duydum ve o bakanların isimlerini duymadım.

“TEMİZLİK OPERASYONU OLACAK”

Bir de Genel Başkan yardımcılarından da bazıları alınacakmış. Onların da isimlerini duymadım ama böyle bir
temizlik operasyonu olacak.

“İKİ İSMİN GÖREVDEN ALINMASI KESİN! ERDOĞAN ‘BAY BAY’ DİYECEKMİŞ”

Esas isim verebileceğim yere geldik. İki isim: İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan.

Kaynak: Mynet

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)