AK PARTİ GÖLCÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ÇETİN SEYMEN’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Gölcük Belediyesi başkan aday adayı Ecz. Çetin Seymen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Gölcük Belediyesi başkan aday adayı Ecz. Çetin Seymen şu ifadelere yer verdi;

‘İnsanı eğitmek, doğruyu, güzeli aktarmak dolayısıyla tüm toplumun geleceğini hazırlamak son derece onurlu ve kutsal bir görevdir.

Tarih, eğitime ve eğitimciye önem veren milletlerin güçlendiğini, eğitim yapısı bozulan devletlerin ise yok olup gittiğini açıkça ortaya koymaktadır. Geçmişte yüksek maarif kurumlarına sahip olan ilimizdeki medreseler de ecdadımızın eğitime ve eğitimciye verdiği önemi göstermektedir.

Hemen her alanda yapılan değişimlerle modern bir ülkenin kurulmasına öncülük eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de yeni Türk harflerini Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ilimizde öğretmiştir. O’nun eğitime verdiği önemi “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır” ifadeleri net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Eğitim, toplumsal uyanış ve çağdaş dünyayla bütünleşmenin temel aracı, öğretmenler ise bu zorlu sürecin en önemli tamamlayıcı unsurlarıdır. Öğretmenler bilginin, ilerlemenin, sevginin öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek kişiliklerdir.

Toplumu kucaklayan, başarılı, erdemli ve ahlâklı nesillerin yetişmesi, öğretmenlerimizin üstün gayreti ile mümkündür. Nitekim Başöğretmen Atatürk’ün öğretmenliği “irfan ordusu” şeklinde nitelendirmesi de aynı bakış açısını ifade etmektedir. Şüphesiz, kendisini ülkesine yabancılaştırmadan geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sini kuracak olan nesiller, öğretmenlerimizin ellerinde şekillenerek, geleceğe ışık olacaktır.

İnanıyorum ki muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda her geçen gün azim ve kararlılıkla ilerleyen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir devlet haline gelen ülkemiz de ‘Türkiye Yüzyıl’ında eğitim başta olmak üzere tüm sektörlerde çığır açmaya devam edecek, Büyük Türkiye hedefimize kıymetli öğretmenlerimizin çabası ve emekleriyle yetişen nesiller sayesinde ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin gününü en samimi duygularla tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.’

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

11 − 10 =