AİLE İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Derince’de, LGS sonuçlarının ardından babasıyla tartıştıktan sonra balkondan atladığı öne sürülen Yunus Faruk Matur (14), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Ailesi ise iddialı kabul etmedi

Derince Yenikent Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde meydana gelen üzücü olayda, Özel Körfezim Eğitim Kurumları 8.sınıf mezunu Yunus Faruk Matur (14) LGS sınavından istediği notu alamaması üzerine evde babası ile konuştuğu esnada aniden koşarak balkondan aşağıya atladı.  Ağır yaralanan Matur için olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Matur, ambulansla kaldırıldığı Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Özel sektörde çalışan Eyüp Matur ile ev hanımı Ülkü Matur’un 3 çocuğundan biri olan Yunus Faruk Matur’un cenazesi hastane morgunda tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Yunus Faruk Matur’un cenazesi Derince Yenikent Camiinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları ile Derince 17 Ağustos Deprem Şehitliği Mezarlığında toprağa verildi.

Yaşamını yitiren Matur’un çevresinde çok sevildiği ve sessiz bir çocuk olduğu öğrenilirken, Matur ailesinin yakınları, iddiaların gerçek olmadığını ve Matur’un dengesini kaybederek düştüğünü ileri sürdü Polis olayla ilgili soruşturmasını çok yönlü sürdürüyor.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)