ABD ÜRETEMEYİNCE TRUMP DESTEK İSTEDİ!

Koronavirüs ile mücadelede büyük başarıya imza atan Türkiye, son olarak 14 günde 100 solunum cihazını banttan indirmişti. Başakşehir Şehir Hastanesi’ne gönderilen yerli ve milli solunum cihazlarından her ay 5 bin tane üretileceği duyuruldu. Koronavirüs sürecinde hastaların nefes darlığı çekmesi ile oldukça önemli bir hal alan solunum cihazları ile ilgili üretim konusu Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki kritik telefon görüşmesinde de gündeme geldi.

TRUMP, ERDOĞAN’DAN DESTEK İSTEDİ

ABD Başkanı Donald Trump ile son durumu değerlendiren Başkan Erdoğan arasında solunum cihazları ve koruyucu ekipmanlara ilişkin konu da gündeme geldi. CNN Türk’ün haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde solunum cihazı üretmeye başlayan Ford’un önemli bir parça konusunda tedarik sıkıntısı yaşadığını ifade etti, Başkan Erdoğan’dan destek istedi.

ERDOĞAN ONAY VERDİ

Başkan Erdoğan, kurmaylarından aldığı bilgiler sonrası Trump’a paçayı gönderebileceklerini ifade etti. Ayrıca koruyucu ekipman konusunda da ABD’ye yüklü bir gönderme yapılması gündeme geldi. Koruyucu ekipmanlar takas karşılığında da gönderilebilir.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

29 − 20 =