7’den 70’e Binlerce Başiskeleli Yayla Şenliği’nde Buluştu

 

 

 

Basiskele’de Binler Yayla Şenliği’nde Buluştu

 

7’den 70’e Binlerce Başiskeleli Yayla Şenliği’nde Buluştu

 

Başiskele Yayla Şenliği’nde Birlik Ve Beraberliği Perçinledi

 

Başiskele Belediyesi, “2019 Yaz Etkinlikleri” kapsamında 7’den 70’e binlerce Başiskeleli’yi bu hafta sonu Ercuva Yaylası’nda buluşturdu.

 

Eşsiz manzarası, doğal güzelliği ve temiz havasıyla Kocaeli’nin en güzide yaylalarından biri olan Ercuva Yaylası’nda 3-4 Ağustos tarihinde Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen yayla şenliğinde Başiskeleliler hem gönüllerince eğlenme hem de doğayla baş başa ortamda iki gün boyunca dinlenme imkânı buldular.

 

Şenliklere Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Başiskele İlçe Jandarma Komutanı Gürbüz Göksu, muhtarlar, hemşehri dernekleri başkan ve yönetimleri, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

7’DEN 70’E BİRLİK VE BERABERLİK

 

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün göreve gelmesiyle birlikte kültür ve sanatta büyük atılımlar gerçekleştirilen Başiskele’de “2019 Yaz Etkinlikleri” kapsamında birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verilmeye devam ediliyor. 7’den 70’e binlerce vatandaşın Başiskele’de ilk kez düzenlenen yayla şenliği için Ercuva Yaylası’na akın eden Başiskeliler, birlik ve beraberlik içinde güzel vakitler geçirerek büyük bir dayanışma ve kaynaşma örneği sergilediler. Başkan Özlü, Yayla Şenliği’nin ilk gününde şenlik alanında vatandaşlarla bir araya geldi. Hemşehrileriyle bol bol hasbihal eden Başkan Özlü, vatandaşların şenliğe yoğun ilgisinden dolayı memnun kaldı. Başkan Yasin Özlü, şenlik alanında stand açanlara da katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

BAŞİSKELELİLER ERCUVA YAYLASI’NDA

 

Başiskelelilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte Karadeniz müziğinin genç ve yıldız isimleri sahne aldı. Şenlik programının ilk günü, 3 Ağustos’ta,  Karadeniz müziğinin güzel seslerinden Ebru Kasapoğlu sahneye çıkarak halkı coşturdu. Daha sonra genç yıldız ismi Bedirhan mikrofonu eline aldı. Bedirhan’ın şarkı ve türküleriyle coşan Başiskeleliler hep birlikte horon oynadılar. İzmit’in genç yeteneği Onur Özkan da kemençesi ve kaliteli sesiyle coşkulu kalabalığa unutulmaz anlar yaşattı.

 

 

İKİ GÜN BOYUNCA KESİNTİSİZ EĞLENCE

 

Şenliğin ikinci günü de ilk günkü kadar coşkulu ve eğlenceli geçti. Şenliğin ikinci günü de Karadeniz müziğinin duayen ismi Hacı Kahveci ile horon oynamaya başlayan vatandaşlar, Karadeniz müziğinin güçlü sesi Yasemin Yıldız’ın muhteşem sahne performansıyla gönüllerince eğlendiler. Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de halkla beraber el ele tutuşarak horon oynadı ve horondaki hünerlerini sergiledi.

 

İzmitli müzisyen Enes Duygu Yıldırım’ın da gitarıyla birlikte söylediği şarkı ve türkülerle vatandaşlar duygu dolu unutulmaz anılar yaşadılar. Kocaeli Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi ise, Artvin Yöresi’ne ait halk oyunlarıyla yayla şenliğine renk kattılar.

 

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

 

Vatandaşlar müzik eşliğinde hep birlikte horon oynarken, çocuklar kurulan şişme oyun parklarında oyunlar oynadılar, büyükler ise güvenli bir bölgede kurulan yerde ok atışı yaptılar. Ödüllü yarışmalar ve çeşitli organizasyonların düzenlendiği şenlikte 7’den 70’e herkes eğlendi.

 

Ercuva Yaylası’nın eşsiz güzel manzarasında, doğayla iç içe, ferah bir havada gerçekleşen şenlikte, Başiskeleliler hem eğlenme ve dinlenme hem de dayanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

 

VATANDAŞIN HER TÜRLÜ İHTİYACI DÜŞÜNÜLDÜ

 

Vatandaşların her türlü ihtiyacının karşılanması konusunda çok titiz çalışan ve organize olan belediye ekipleri, vatandaşın şenlik alanında yeme-içme, barınma, temel ihtiyaçların karşılanması, ibadetlerin rahat ve huzurlu ortamda yapılması, güvenliğin sağlanması gibi her türlü önlemleri ve uygulamaları gerçekleştirdi. Başiskele’nin ilk Yayla Şenliği olmasına rağmen güzel bir organizasyon gerçekleştirildi.

 

VATANDAŞLAR KAMP ÇADIRI KURDU

 

Cumartesi günü başlayan Yayla Şenliği’nde dileyen vatandaşlar, geceyi yaylada geçirdi. Kamp çadırı kuran vatandaşlar, kamp ateşi etrafında sohbetler ederek doyumsuz vakit geçirdiler. Pazar günü aralıklarla yağan sağanak yağışlara rağmen etkinlik alanını terk etmeyen Başiskeleliler, program sonuna kadar yaylada kaldılar.

 

YAYLA ŞENLİĞİ GELENEKSEL HALE GELECEK

 

Birlik ve beraberlik içinde, huzurlu bir ortamda Başiskelelilere unutamayacakları güzel anlar yaşatan Başiskele Belediyesi, bu yayla şenliği organizasyonunu geleneksel hale getirecek

 

BAŞKAN ÖZLÜ: “BAŞİSKELE’DE BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİK”

 

Başkan Özlü yaptığı konuşmada, “Başiskele’de bir ilki daha gerçekleştirdik. İlk defa gerçekleştirdiğimiz yayla şenliğimiz ile binlerce vatandaşımızla kucaklaşma ve hasret giderme imkânı bulduk. Bugün burada değerli hemşehrilerimizle burada bir arada olmak büyük bir mutluluk. Yayla şenliği ile hem aramızdaki dostluk ve kardeşliği pekiştiriyor hem de havası temiz ve tabiatı yeşil ilçemizde, terletmeyen sıcaklık ve üşütmeyen bir serinlikte dinleniyor ve eğleniyoruz.” dedi.

 

Başkan Özlü sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Doğup büyüdüğüm topraklara hizmet için yola çıktık. Birbirimizi sevmek, ilçemizi sevmek tüm hizmetlerin de hızla ilerlemesine vesile olacaktır. Biz; kentimize ve komşularımıza hizmet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hizmet aşkımız Başiskelemizin tüm sınırlarını kuşatan, tüm hemşehrilerimizi kucaklayan bir anlayışla devam edecek, birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz.”

 

“KÜLTÜR VE TURİZMDE ATILIMLARIMIZ SÜRECEK”

 

Başkan M. Yasin Özlü yaptığı konuşmada Başiskele’nin turizm potansiyeline de dikkat çekerek, “Mavi bir elmas, yeşil bir zümrüt olan Başiskele’mizin her köşesi birbirinden güzel. Doğa harikası ormanlarımız ve yaylalarımız var. Kent turizminin gelişimi açısından son derece önemli olan bu doğal güzelliklerimiz keşfedilmeyi bekliyor. Özellikle doğa turistlerini buraya çekmek için önemli projelerimiz olacak. Başiskele yayla turizmi, doğa sporları açısından cazibe noktası haline gelecek.” diye konuştu.

 

VATANDAŞA VE BELEDİYE PERSONELİNE TEŞEKKÜR

 

Göreve geldiği günden beri halkla iç içe olan ve kısa zamanda diliminde Başiskelelilerin gönlünü fetheden, her zaman her yerde vatandaşların yanında ve destekçisi olan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, yayla şenliğine katılan tüm herkese teşekkür etti.

 

Başkan Özlü, ayrıca yayla şenliğinin organizasyonunda emeği geçen başta başkan yardımcıları olmak üzere, birim müdürlerine ve etkinlik alanında iki gün boyunca fedakârca çalışan, alın teri döken belediye personeline teşekkür etti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)