65 yaş üstü bakkal esnafına yeni şartlar

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, 65 yaş üstü esnafa çalışabilmeleri için belge alması gerektiğini” ifade etti

1 Haziran itibariyle koronavirüs mücadelesinde normalleşmeye geçilmesi sonrası AVM’ler, lokantalar, kafeler faaliyete başladı. Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük’te koronavirüstedbirleri kapsamında alınan kararları yakinen takip etiklerini ve üyelerin yararına gereken girişimleri gerekli mercilere ilettiğini ifade etti. Esnafa uyarılarda bulunan Başkan Kütük, “Kocaeli Valiliği ile sürekli irtibat içerisindeyiz. Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararları’nda 1 haziran 2020 itibariyle, ilimiz genelinde bulunan bakkal, büfe ve tekel bayilerinin yeni çalışma saatlerinin odanın kararına bıraktığını, buna istinaden tüm bakkal, büfe ve tekel bayilerinin hijyen kurallarına uymak koşulu ile çalışma saatleri hususunda eskiden olduğu gibi faaliyetlerini sürdürmelerine karar verildi” diye konuştu.

09:00 İLE 21:00 ARASI

Kütük sözlerini şöyle sürdürdü: “Faaliyet konusu market olan iş yerleri 09:00 ile 21:00 saatlerinde çalışmalarını sürdürecek. 65 yaş üstü olan esnaf vatandaşlarız için İçişleri Bakanlığı’nın 29.05.2020 tarihli ve 8483 sayılı genelgesinde: ’65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız arasındaki işletme sahibi esnaf, tüccar,sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biri ile belgeleyenlerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına istinaden odadan mesleki faaliyet belgesi alması gerektiği’ beyan edilmiştir. Bakkal, büfe,tekel bayi, market olan işyerlerinde çalışan ve görev yapan herkesin hijyen konusunda bilgilendirilmesi , hijyen ve mesafe kurallarına uygun  davranılması, maske kullanılması gerekiyor. Alan doluluk oranlarına yönelik dikkatli olmalıdırlar”

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 6