541 KONUT İNŞAATI HIZLA SÜRÜYOR

 

Gölcük Belediyesi Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 541 konut, 14 dükkan ve 1 caminin yapım çalışmaları devam ediyor. Başkan Ellibeş yaptığı açıklamada, “İnşallah 2019 yılı ortalarında bu 541 konutlu projenin bitirilmesini hedefliyoruz” dedi.

 

 

Geçtiğimiz günlerde kura çekimi ile hak sahipleri evlerinin belli olduğu projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ile birlikte Sivritepe Kentsel Dönüşüm alanında ve örnek dairede incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından Sivritepe Mahallesi’nde temeli atılan 541 konut, 14 dükkan ve bir camiden oluşan proje çalışmaları devam ediyor. TOKİ Başkanlığı ile birlikte yürütülen projenin 2019 yılının ortalarında bitirilmesi, evlerin hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Böylece deprem dolayısıyla çökme bölgesinde evleri bulunanlar, zemini sağlam, depreme dayanıklı güvenilir bir şekilde inşa edilen konutlarına kavuşmuş olacak.

 541 KONUT 14 DÜKKAN 1 CAMİ YAPILIYOR

Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda en hızlı ilerlemeyi sağlayan belediyelerin başında gelen Gölcük Belediyesi, yılların sorunu olan Denizevler projesini hayata geçirdi. Başkan Ellibeş, “Gölcük’teki kentsel dönüşüm hızla devam etmekte. Denizevler kentsel dönüşüm projesinin kapsamında yapılmakta olan 541 konutun yer aldığı inşaatımız hızla yükseliyor. Sayın Başbakanımızın iştirakıyla temelini attığımız günden sonra yüklenici firmanın hızlı çalışmasıyla inşaatımızın önemli ölçüde ilerlediğini görmekteyiz. Geçen haftalarda hak sahipleri kuralarını çektiler. Benim için çok mutlu olduğum anlardan birini hep birlikte yaşadık. İnşallah 2019 yılı ortalarında bu 541 konutlu projenin bitirilmesini hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

HUZURLU YAŞAYABİLECEKLERİ KONUTLAR

Ellibeş sözlerini şöyle sürdürdü: “Depremin üzerinden geçen 19 yıla yakın bir süre sonunda Denizevler bölgesinde afete maruz kalan insanlarımızın daha sağlıklı daha güvenli ve daha huzurlu yaşayabilecekleri konutlarına kavuşmuş olacaklar. Bu çerçevede kentsel dönüşüm çalışmalarının artarak devam edeceğini ifade ediyor ve bu çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

99 − = 96