“42 YILLIK İKTİDAR ÖZLEMİNİ BİTİRECEĞİZ”

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, partilerinde aday belirlemelerin ön seçimle yapılacaksa bunun kesinlikle örgüt kararıyla alınması gerektiğini söyledi. İşeri ayrıca halkta karşılığı olan isimleri meclis üyesi adayı yapmak istediklerini belirtip, 42 yıllık iktidar özlemini bitireceğiz diyerek oldukça iddialı konuştu.

 

 

 

 

“EĞİLİM YOKLAMASI İSTİYORUM”

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, yaptığı açıklamada şunları belirtti:  ‘6 Eylül Perşembe günü İl’de yapılan İl Başkanlığı başkanlığındaki ilçe başkanları toplantısında 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin sonuçları ile Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşulların siyasette bir takım değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi.  Bu toplantıda tüm İlçe Başkanları görüş ve önerilerini sundular. Yerel seçimlerle ilgili aday belirleme noktasında Sayın İl Başkanımız Cengiz Sarıbay 9 Eylül 2018 günü Ankara’da yapılacak Başkanlar Kurulu Toplantısında aday belirlemelerin Ön Seçimle yapılmasını isteyeceğini bize ifade etti. Buradaki Ön Seçim ifadesi tüm üyelerle İl Başkanlığı gözetiminde eğilim yoklaması şeklinde olacağını belirtti. Çünkü ön seçim siyasi partiler kanuna göre hakim nezaretinde olması gerekir. Bununla ilgili süreç; askı süresi, hazirun listelerinin hazırlanması gibi belli uzun bir süreyi gerektirdiğinden  ‘eğilim yoklaması şeklinde olmasını ben şahsen istiyorum’ diyerek ifade ederek bunun da bu şekilde MYK’ya ileteceğini ifade etti.

“ÖRGÜTÜN İRADESİNE BAŞVURULMALI”

Açıklamalarını sürdüren Başkan İşeri, ‘Yalnız aday çıkmayacak yerlerde direk atama yöntemi gerçekleştirilecek. Bende bir İlçe Başkanı olarak atama yönteminden ziyade ön seçim mi dersiniz, eğilim yoklaması dersiniz örgütün iradesine başvurulması gerektiğine inananlardanım Ancak bu yetmez. Belki Gölcük için bunu söylemek mümkün olmamakla beraber bazı ilçelerde etnik, feodal ilişkilere dayalı üye yapılanmasından dolayı çıkacak aday belirlemesi o şehrin istediği kabul gördüğü bir aday olmayabilir. O açıdan ben İsmet İşeri olarak diyorum ki önce örgütün iradesine başvurulmalı. Yapılacak ciddi anket araştırmaları sonrası şehirdeki karşılığının olup olmadığı araştırılmalıdır. Bunu şunun için söylüyorum; örgüt seçimlerinden alacağınız bin oy başkanlık yarışı için elli bin, altmış bin oyu alabilecek partimizi iktidara taşıyabilecek karşılığınızın olduğu anlamına gelmeyebilir. Bundan dolayı önce Örgütünüz sizi isteyecek, benimseyecek ve o ilçenin tüm kesimlerinin kabul görebileceği bir adayın belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm bunları kapsayacak şekilde adaletli, hakkaniyetli tespitler yapılırsa bu durum sonuçlara da olumlu yansıyacaktır.’

“HALKTA KARŞILIĞI OLAN İSİMLERİ MECLİS ÜYESİ YAPACAĞIZ”

Başkan İşeri son olarak, ‘Yerel yönetimler sosyal belediyecilik açısından önemli kurumlardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Gölcük yerelinde 42 yıldır iktidar olamadık. O açıdan Gölcük’ün yerel yönetimine talip olduğumuzu bu konuda da iddialı olduğumuzu süreç gösterecektir. Meclis üyelikleri açısından da yapacağımız tercihlerde örgütümüzün yanı sıra Gölcük’te sevilen, sayılan halkta karşılığı olan çok sürpriz isimleri de aramıza katacağımızı belirtmek isterim. Yani kısacası Gölcük’te temsil kabiliyeti olan saygınlığı olan kişileri de meclis üyelikleri için düşünebileceğimiz ifade etmek isterim’ diyerek açıklamalarını bitirdi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

8 + 1 =