Başkan Büyükakın; Birlikte daha güçlüyüz

Başkan Büyükakın, STK’larla buluşmaya devam ediyor. Büyükakın, “Toplumun her kesimiyle katılımcı bir yönetişim anlayışını benimsedik’’ dedi

 

Başkan Büyükakın; Birlikte daha güçlüyüz

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Eğitim Vakfı Başkanı Serhan Kasım ve Türkiye Eğitim Vakfı Kocaeli Şube Başkan Derya Kurt, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Ceyhun Yalçın, Kocaeli Hakem ve Gözlemciler Kocaeli Şube Başkanı Özhan Kurt ve İHK Başkanı Alican Erçelik, Istrancalılar Dernek Başkanı Kamil Terzi, Kocaeli Pomak Derneği Başkanı Dr. Orhan Eren, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Erenoğlu, Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, Dilovası Köyleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Teke, Körfez Ağrılılar Dernek Başkanı Nurettin Kaplan, Kocaeli Keşaplılar Dernek Başkanı Hamdi Bayram ve beraberindeki heyetleri ayrı ayrı makamında konuk etti. Çocuklar, gençler, spor, kültür, sanat ve eğitim başlıkları başta olmak üzere birçok konunun konuşulduğu görüşmelerde, Kocaeli’nin geleceğine dönük önemli istişarelerde bulunuldu.

 

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN EL ELE”

Başkanı Büyükakın’ın herkesin belediye başkanı olduğunu ifade eden konuklar, toplumla diyaloğu ve katılımcı yönetim anlayışının sivil toplum kuruluşları ve halk nezdinde takdirle karşılandığı dile getirdi. Belediye başkanlığının kutsal bir görev olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın ise, “Bu kente hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Bize destek olan kıymetli vatandaşlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte, sevgiyle dokunacağımız her hayatın bir parçası olmak benim için onurdur. Hep birlikte, yaşam kalitemizi artırmak, çocuklarımızın geleceğini inşa etmek için el ele çalışıyoruz. STK’larımızı dinlemek ve birlikte kent için çözümler üretmek için çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

“BİLİM, BİLGİ, İSTİŞARE VE İŞBİRLİĞİ”

Başkan Büyükakın ayrıca,  “Sosyal ve kültürel dinamikleri anlamak, kapsamlı bir analiz yapmak ve sürdürülebilir çözümler üretmek her daim hedefimiz oldu. Toplumun çeşitli kesimleriyle etkileşimde bulunarak, ortak bir vizyon oluşturmayı amaçladık ve katılımcı bir yönetişim anlayışını her daim benimsedik. Bilim, bilgi, istişare ve işbirliği temel prensiplerimiz oldu. Geleceği birlikte şekillendirmek adına sizlerle birlikte çaba sarf ettik, eğitimden kültüre, spordan gençliğe her alanda bilimin rehberliğinde adımlar attık” şeklinde konuştu.

 

“TOPLUMUN BEKLENTİLERİNE DİKKAT KESİLDİK”

“Şehrimizi daha yaşanabilir ve kalkınmış bir yer haline getirmek için birlikte çalışmanın önemini de çok iyi biliyoruz” vurgusu yapan Başkan Büyükakın, “Bugün, şehrimizin her noktasında projelerimizi hayata geçirirken toplumun beklentilerine özellikle dikkat kesildik. Yeni parklar, çevre düzenlemeleri ve kültürel etkinliklerle şehrimizi renklendirme hedefinde olduk, bunu da başardık. Hemşehrilerimizin katılımını ve önerilerini her daim aldık, almaya da devam edeceğiz. Birlikte daha güzel bir gelecek inşa etmek için hep birlikte ilerliyoruz ve hareket halinde olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” diyerek duygularını dile getirdi. Birliktelikler yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)