“15 TEMMUZ RUHUNU YAŞATMALIYIZ VE GENÇ NESİLLERE AKTARMALIYIZ”

 

 

 

 

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2.yıldönümünde AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp bir basın açıklaması yaparak bu girişime kalkışanları lanetledi ve 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin emin adımlarla yoluna devam ettiğini, darbe girişimini püskürten Türk Milletinin demokrasi zaferi ile bunda en büyük paya sahip olduğunu belirtti.

 

 

 

 

VATANINI SEVEN MİLLETİMİZ, ASKERİMİZ, POLİSİMİZ DARBECİLERE GEÇİT VERMEDİ

Hainlerin yer aldığı FETÖ terör örgütünün ülkeyi bölmek için kalkıştığı darbe girişimine milletin meydanlara inerek, tankların önüne yatarak izin vermediğini belirten Başkan Alp mesajında şu görüşlere yer verdi; “Bundan 2 yıl önce hainler Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal edip ele geçirmek amacıyla kalkışmada bulundu. Ancak yüce Türk milleti, vatanını milletini seven askerimiz ve polisimiz, ülkesine ve demokrasiye sahip çıkarak darbecilere geçit vermedi. O karanlık gece için hesap yapanlara tankların önüne yatan, kahramanca ülkesine savunan Türk milleti birlik ve beraberlik içinde en güzel cevabı verdi. Allah bir daha böyle bir geceyi yaşatmasın bu ülkeye. Bu girişime kalkışanları lanetliyorum. Hem o hainler, hem de onlara destek verenlerden hesap sormaya devam edeceğiz. Devletimiz hainlere ve işbirlikçilerine gereken cezayı veriyor, vermeye de devam edecektir” dedi.

GELECEK NESİLLERE 15 TEMMUZ’U AKTARMALIYIZ

Alp ayrıca, “Bizler 15 Temmuz’u unutturmayıp, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde o kahramanca karşı koyuşu gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu konuda 15 Temmuz ile ilgili çeşitli etkinliklerle bu ülke için canını veren, gazi olan vatandaşlarımızın neler yaşadıklarını unutmayıp, unutturmayacağız. Demokrasi nöbetlerinde Türk milleti dünyaya Türkiye’nin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet olduğunu gösterdi, bu gece de gösterecektir.  Söz konusu vatan ve millet olduğu zaman Türk halkı gereken cevabı her zaman veriyor.  Şu bilinmelidir ki; bu ülkenin bayrağı yere düşmeyecek, ezan dinmeyecek. Allah bu ülkeye ahirete kadar bir daha 15 Temmuz gibi geceleri yaşatmasın. Allah bu tür hesap yapanlara fırsat vermesin. 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, canını ortaya koyarak gazi olan vatandaşlarımıza da saygıları mı, minnetleri mi iletiyorum” dedi.

 

 

 

 

Print

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

2 + = 9