“MARKETÇİLERİ ÖCÜ GİBİ GÖSTERMEYİN” DEDİ BASINI ELEŞTİRDİ

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük, aylardır dövizde yaşanan artışla beraber gelen zamları yazan, basın mensuplarının marketçileri öcü gibi gösterdiğini ifade etti.

 

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük, enflasyonla beraber gelen zamlar sonrası ulusal ve yerel basının marketçileri öcü gibi gösterdiğini ifade ederek “Buradan devlet büyüklerine sesleniyorum! Gelin bu işi tek maddeyle çözün” dedi.

BASINI ELEŞTİRDİ

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük, şu ifadelere yer verdi: “Hemen hemen her gün, marketçileri öcü gibi gösteren ulusal ve yerel basın; bakkal ve market müşterilerini karşı karşıya getiriyor. Buradan devlet büyüklerine sesleniyorum! Gelin bu işi tek maddeyle çözün. Türkiye’de gıdayla ilgili ne varsa perakende sektörünün hepsi satış fiyatları üzerinde yazsın. Hem müşteri hem esnaf rahat eder. Böylelikle ne fırsat kollayanlar, ne stokçular ne de rant yarışına girenler kalır. Ayrıca haksız rekabet birazda olsa önlenir.”

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

86 + = 92