USD Alış 6.2493 Satış 6.2244 l EURO Alış 7.3476 Satış 7.3182

ANASAYFA > KOCAMAN FARKLI KAZANDI

20.01.2018 Cumartesi - 13:15

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası 18. Olağan Genel Kurulunu Kongresi Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda yapıldı. 1570 delegeden 803 kişi oy kullandı. Çıkan sonuca göre mevcut başkan Necmi Kocaman 582   Yasin Güner 217 oy aldı, 4 oyda geçersiz sayıldı.

 

 

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası 18. Olağan Genel Kurulunu Kongresi Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda yapıldı..2 aday yarışırken, mevcut Başkan Necmi Kocaman ve Yasin Güner aday oldular. Kongreye Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Siyasi Parti İlçe Başkan ve yöneticileri STK’ların başkan ve yöneticileri katıldılar. Seçim sonucunda 1570 delegeden 803 kişi oy kullandı. Çıkan sonuca göre mevcut başkan Necmi Kocaman 582   Yasin Güner 217 oy aldı, 4 oyda geçersiz sayıldı.

 

DİVAN BAŞKANI KEMAL KAYA OLDU

Gölcük Esnaf Odasının 1570 üyenin katılacağı Olağan Genel Kurulu’nda odanın divan başkanlığına vermiş olduğu dilekçe de Divan Başkanlığına Kemal Kaya, üyeliklere Kemal Erol, Şengül Bekar, Nuray Cömert ve Neriman Kıvanç oy birliği ile seçildiler.

 

“BEN DEĞİL, BİZ DİYEREK HİZMETİMİZİ YAPTIK”

İlk olarak mevcut Başkan Necmi Kocaman kürsüye çıkarak selamla konuşması yaptı. Kocaman konuşmasında 18.olağan genel kurulumuza hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Esnaf sanatkarlarımıza hizmet etmek hedefindeyiz. Bizler sizlere hizmet vermek için varız. Dik duruşumuzla sanatkarlarımızın yanında var olmaya devam edeceğiz. Esnafımızla birlikte güzeliz. Büyük bir aileyiz. Ben değil biz diyerek hizmetimizi yaptık. Öncelikle bilgili olduk. Çok şükür ki hizmet üreten paylaşan vasıflara sahip olduk. Özü sözü bir yönetici olduk. Candan yöneticiler olduk. Aile yaşantımız örnek oldu. Görevlerimiz sırasında kimseye menfaat konularına girmedik, esnafın hakkını savunduk. Eserlerimiz ortada. Tarafsız ve adil olduk. Şeffaf olduk, haksızlık yapmadık. Fitne fesatlarla karşılaşsak da haksız yere dövülsek de mücadele ettik yılmadık. Çıkar gruplarından uzak durduk. Kendimizi toplumdan ayrı görmedik. Hizmetleri sevda ile sunduk. Çok şükür eserlerde bıraktık. Hizmet noktasında geniş kesimlere hitap ettik. Örnek alındık. 5362 kanun kapsamında bir yapı oluşturduk buna göre hizmetlerimizi yaptık, İSO 9001 kalitesinde bir kurum olduk. İyi ve kötü günlerde esnafımızın yanında olduk. Hiç kimseye maddi ve manevi bakımdan bağımlı olmadık. Yöneticilik saltanat değildir dedik. Zamanı gelince noktayı koymayı bilen olduk. Sonuç olarak elçi yöneticileriniz Allah ve millet sevgisiyle beslenmiş abdestimizden şüphemiz olmayacak. Bir ve beraber olarak kurumsal kimliğimizle üretmeyi hedefliyoruz. Yine çalışmak çalışmak hedefinde olacağız. Sürdürmeye devam edeceğiz. Kongremiz hayırlara vesile olsun diyerek sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Ardından 2014, 2015, 2016, 2017, yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu okundu. Sonrasında plan ve bütçe bilançoları okundu.

 

“YENİ SANAYİNİN 1 YILDA YÜZDE 70’İ BİTTİ”

Başkan Mehmet Ellibeş kürsüye geldi ve bir konuşma yaptı. Ellibeş, “17 Ağustos 1999 tarihinde asrın felaketini yaşamış yıkımla karşı karşıya kalmış bir depremin merkez üssü olarak bugünlere geldik. Tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Deprem sonrası Gölcük kayıplarını birere birer sabırla mücadele ederek kazandı. Alt üst yapı sosyal ve kültürel alanlarıyla yeni bir Gölcük oluşturuldu. Gölcükümüzün yaralarını sarmış sonucu çıkmaz. Sıkıntı ve ihtiyaçlar bitmez. Ancak Gölcük yeniden yapılanma sürecini Gölcük halkının gayretleriyle başardı. Bu çalışmalar safhasında tam oluşturulamayan biri de Gölcük’teki ticari hayatın istenilen seviyeye getirilememesi. Esnaf arkadaşlarımızın ve odalarımızın belli bir noktaya gelinse de istenilen noktada değiliz. Karamsar bir tablo yok ama sıkıntı var. Yöneticiler de bu sıkıntıları çözmek için var. Sizlerle birlikte çalışmalar içerisinde olduk. Çeşitli projeler üretildi. Oda temsilcilerimizle buluşarak adımlar atıldı. Sonuç aldıklarımız oldu, sonuç alamadıklarımız oldu. Bizler esnafın örgütlenmesini önemsiyoruz. Örgütlü toplum olmak hakların elde edilmesi için önemlidir. Sanayi çarşımızı başardık. 4 yıl önce Kocaman burada bu husustan bahsetmişti. Gölcük’te geçmişten acı bir tecrübemiz olduğu için odadan gelen talep doğrultusunda çalışmalara başladık. 1 yıl geçmemesine rağmen yüzde 70’i bitmiş durumda. Haziran’a kadar bitecek. Tapular çıktığı için kredi başvurularına başvurabiliyorsunuz. Belediyeden ve çevre bakanlığından sizleri arayacaklardır. Krediye başvurup taksitleri de ödeyerek tapularını alabilirler. Çarşı içinde sorunlar tam çözülmedi ama belli bir mesafeyi kat ettik. Gelecek içinde kentsel dönüşüm çalışmaları içersin de senkronize uyumlu çalışmalarla bu sorunu çözmek istiyoruz. Trafik sorunu çözmek için bir çalışma yaptık. Kamuoyuna duyurduk. Uygulamalarda başlıyor. Bu sorunu da böylelikle yarı yarıya azaltmış olacağız. Biz sizlerle birlikte her türlü adımlar atmaya hazırız. Sizlerin emrindeyiz” sözlerini tamamladı.

 

“TRAFİK DÜZENLEMESİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Ellibeş’in sonrasında Kaymakam Altıntaş sözü aldı. Altıntaş konuşmasında, “Ben inanıyorum ki Gölcük esnafı ilçemize esnaf ve sanatkarlara uygun davranışı sergileyecektir ben yarışan arkadaşlara başarılar diliyorum. Esnaf ekonominin temel taşıdır. Bu temel taş ne kadar huzurlu ise ülke ve insanımız huzurludur. Esnafımız halkımızın en zor zamanında yanındadır. Ben esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Trafik düzenlememiz var. Bu ilçemizin geleceği için önemli. Bazı esnaflarımız bazı davranışlara alışmış. Mecburen bir adım atmak zorundayız. En çok şikayet gelen sorun trafik. Bu trafik düzenlemelerine hepimiz sahip çıkmalıyız, buna gayret etmeliyiz. Eksikler varsa beraber düzelteceğiz.  Uyuşturucu ile mücadele, sigara ile mücadele ve teknolojik bağımlılık ile mücadele başladı. Bunlar bir birine bağlı olaylar. Siz esnaflardan destek bekliyoruz. Sanayi sitesi önemli. Horasan gelen ahilik geleneği var. Esnaflarımızın anayasası. Bunu geleceğe taşımak için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız. Bir çok projemiz var. İlçe ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Turizm noktasında da büyük adımlar atıldı. Örcün, Saraylı’da turizm pazarı kuruldu. Bu da esnafımızın gelişmesi yönünden önemli. Bu genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“ESNAFIN DERDİNDEN ANLAYANLARA OY VERİN”

Dilek ve temenniler bölümünde Başkan adayı Yasin Güner bir konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Oda ne iş yapar diyerek bu yola çıktık. 1575 tane üyesi olan insanlar ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde o kadar çok proje çıktı ki, oda aslında birçok sorunu sıkıntı çözebilir. Biz seçime girdik. Eksiklerimiz olarak neler gördük. Esnafımızda bir beyin tutulması olduğunu gördük. Her birimi temsilciliklere ayırıp odamızın bünyesinde fuarlara götürüp proje üretebiliriz dedik. Hizmet etmek için yarış halindeyiz. Duygusallığı bir yana bırakıp genç arkadaşlarımızın önünü açmasını istiyoruz. Böylelikle ticaretimiz ilerleyecek. Esnafın ortak derdini çözmek maaşlarımızın üçte birini burs olarak esnaf ailelerine vereceğiz. Esnafın başına esnaf gelecek dedik. Esnafın derdinden anlayanlara oy verin. Oy verirken sizi kimse görmeyecek. Elinize vicdanınızı koyup oyunuzu kullanın.

 

“BAŞIN SIKIŞIRSA DARA NECMİ KOCAMAN’I ARA”

Sonrasında Necmi Kocaman kürsüye çıktı. Kocaman konuşmasında, “4 yıl önce bizlere emanet ettiğiniz görevde tüm sevgimizle değerli üyelerimize hizmet vermeye çalıştık. Yönetim kurulu toplantılarını peryodik olarak yapıp talepleri yerine getirdik, sıkıntıları çözmeye çalıştık.4 yılda karşılıksız olarak burs verilmiştir. OSGB’lerle anlaşma yaparak 1200 işyerinin risk analizini yaptık. Hijyen eğitimi yapılarak sertifikaları verilmiştir. Tüm bankalarla ve esnaf kefalet kooperatifi ile uyum içinde çalıştık. Sizlere hizmet nimettir dedik ve önemsedik. Kurumsallaşmayı ön planda tutarak sorumluluk çerçevesinde çalıştık. Gerginliklere neden olacak her türlü olaylardan uzak durduk. Kurumumuzu alan el konumundan veren, önemseyen çalışan el konuma getirdik. Yasin benim kardeşim. Arkadaşlar benim dostum. Bunları hayata geçireli 8 yıl oldu. Biz kardeşiz. Bizde hizmet yarışı olur. Benim burnumdan çalışmaktan kan geldi. Sadece önünde eğileceğim bu esnaf için geldi. Her yıl 50 öğrencinin burcunu veriyoruz. Sosyal fon aracılığı ile başına felaket gelmiş olan insanlara karınca kararınca yardımda bulunduk. 0 TL ile teslim aldık bugün 140 bin TL paramız var. Bir aydır anneme dahi hakaret ettiler. Hakkımı helal etmiyorum. Çok üzdüler beni. Biz yaptıklarımızı iyi biliyoruz. Kan bankası kurduk ayda 45-50 ünite kan gidiyor. Ben geldiğimde daha logomuz yoktu. Kocaeli’de iyi hizmet eden odalardan birisi benim. Bir dakika biz boş durmadık. Size bin tane Necmi feda olsun. Hepinizi seviyorum. Biran önce sandığa gidin. Başın düşerse dara Necmi Kocaman’ı ara. Rabbim bize hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin. Adam gibi çalışacağımızı da bilin. Necmi Kocaman ve arkadaşları önce Allah’a sonra devletime sonrada siz esnaf arkadaşlarımın karşısında eğilir” diyerek eğildi ve sözlerini tamamladı. Sonrasında emeği geçenlere plaketleri verildi ve oy kullanma işlemi başladı.

 

 

 

Başkan adayı Necmi Kocaman’ın listesi: Tuncay Yıldız, Çetin Balaban, Suat Öztürk, Ömer Küçükateş, Mehmet Bahar, Serdar Çankal, Metin Ece, Hasan Basri Artvinli

Yedek Yönetim Kurulu Listesi: Ergun Şahin, Resul Kocaağa, Kürşat Sönmez, Bilgehan Tuz, Fatih Saral, Nurhan Yaman, Mert Yazıcıoğlu, Mehmet Karaman, Barış Gönülal

Denetim Kurulu Üyeleri: Ersal Yılmaz, Tuğba Zeren, Fatih Kaya

 

 

Başkan adayı Yasin Güner’in listesi: Tuğba Usta, Ünal Yazıcı, Murat Motor, Safa Öner, Abdülkadir Akman, Murat Çeviker, Serhat Yılmaz, Nesrin Yalabık Altıntaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ayhan Şenol, Bülent Çoker, Haydar Baran, Samed Uçar, Celil Kılıç, Ferah Yorulmaz, Halil Atalar, Mehmet Kayar, Vahit Yıldırım

Denetim Kurulu: Zafer Tanrıverdi, Okan İnanç, Murat Oktar

 

Haber: SERKAN SIDAL

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

kadky escort kartal escort mraniye escort escort ankara ankara rus escort ataky escort beylikdz escort bayan izmit escort avclar escort bayan ankara escort bayan